Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Dealer´s Choice (Kdo rozdává, rozhodne)

Premiéra: 14.1.2023
předpremiéry od prosince 2022
Překlad: Dana Hábová. Dramaturgie: Iva Šulajová. Výprava: Marek Cpin. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Mikoláš Tyc.
Poslední uvedení: říjen 2023.
Britská konverzační komedie o hráčské vášni a mezilidských vztazích. Zaměstnanci nepříliš vznešené restaurace hrají vždy v neděli po práci poker. Každý z nich chová v srdci nějaký bláhový sen, ale i nějaké to tajemství. Pravidelná hra je pro ně věcí „existence“ – může představovat hmotné zajištění, splnění snu, ale je to i hnací síla bytí, ba i chorobný návyk či projev duševní nevyrovnanosti. Majitel restaurace má komplikovaný vztah se synem, jehož hazard před časem málem přivedl do vězení. Kartami zamíchá nečekaný příchod tajemného profesionálního hráče, který rozehrává partii, v níž lze prohrát daleko více než jen peníze...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
68 %
6841000
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Diletantvdivadle  60 %
23.10.2023 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace se mi líbila. Herecké výkony skvělé, zejména Pavel Hromádka a Pavel Majkus, když hrají proti sobě. Líbilo by se mi i komornější provedení. Hra nakonec nebyla vůbec taká sprostá, jak jsem očekávala po úvodním varování.
Jaroslavz  90 %
16.10.2023 | 83 hodnocení
+ souhlasím
Výtečná karbanická konverzačka, kde hrdinové po sobě pálí slova rychlostí kulometu. Pánská část souboru Slováckého divadla plus hostující dobroranní hvězda z Brna Ondřej Kokorský si s brilantním překladem Dany Hábové poradili zcela suverénně. A nenechte se mýlit, tady se ani tak nehraje o karetních fíglech, ale spíš o životních karambolech, nadějích i zklamáních. A přitom je to vtipné a zábavné.
Medved  60 %
21.4.2023 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Herecky OK, ale to tam ti Britové fakt nemají nic lepšího??? Dramaturgu!!!
Již třetí slabá britská konverzačka za poslední dobu, ty předtím strašné, naštěstí už staženy z repertoáru.
Tao  60 %
11.6.2023 | 8 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.