Slovácké divadlo Uherské Hradiště [malá scéna]

Fraška à la krab

Premiéra: 1.9.2014
Inscenace vznikla v spolupráci Slováckého divadla a Divadla Letí.
Dramaturgie: Iva Šulajová. Scéna: Jaroslav Bönisch. Výprava: Aneta Grňáková. Hudba: Přemysl Rut. Texty písní: Milan Šotek. Režie: Martina Schlegelová.
Poslední uvedení: květen 2016.
Novodobá fraška, původní „krabaret“, o bláznivém milostném trojúhelníku. Vztah logopedky Zuzany a nohejbalisty Jáchyma už delší dobu neklape. Oba začínají propadat pocitu, že jedinou věcí, která je ještě pojí, je nepříliš vzrušivé hraní „slovního fotbalu“. Když si však ze společné dovolené omylem přivezou kraba, nabírá jejich soužití dosud netušené obrátky. Netrvá dlouho, a krab poprvé promluví…


inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
73 %
7331000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Cechoslovak  70 %
4.5.2015 | 101 hodnocení
+ souhlasím
Nelze srovnávat s kusy, které řeší velká témata (Cena facky apod.). Toto je banalita, hraničící s trapností. Ale je skvělé, že i takové divadlo se dnes hraje. Trapnost byla povýšena na roztomilou hravost se slovy díky souboru, který to vzal za své. Sympatický a nedoceněný David Vacke diváky skvěle naladí a ostatní pak udržují jejich pozornost. Pozor, kdo v ní poleví, přijde o jemné narážky a vtipy! Výborná originální hudba a texty. Připomíná to počátky divadla Semafor, ale je to ještě aspoň o stupeň zábavnější.
Tomari  70 %
24.2.2016 | 7 hodnocení
Bina  80 %
25.12.2014 | 27 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.