Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Fyzikové

Premiéra: 24.6.2023
Překlad: Jiří Stach. Dramaturgie: Iva Šulajová. Výprava: Veronika Watzková. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Lukáš Kopecký.
Švýcarská komedie se satirickými rysy a detektivní zápletkou, v níž si autor bravurním způsobem pohrává s fenoménem náhody a paradoxu, který nelze vyloučit při plánovaném dosahování jakéhokoli cíle lidské činnosti. Pod léčebným dozorem slavné psychiatričky se setkávají tři pacienti. Dva se vydávají za slavné fyziky Einsteina a Newtona, třetí věří, že je pravidelně navštěvován biblickým králem Šalamounem. Zdá se, že navzdory policejnímu vyšetřování padla těmto šílencům za oběť už druhá ošetřovatelka. Avšak v kvantové fyzice mění subatomová částice svou identitu náhle radikálním způsobem...
Anketa 2022/23
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od září 2022 do srpna 2023, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě.
Uzávěrka ankety je 11. prosince 2023.
Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
40 %
4011000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Fedorocko  40 %
22.9.2023 | 717 hodnocení
+ souhlasím
Téma hry zajímavé, ale zpracování mě neoslovilo a tuto hru zařazuji hodně nízko pod laťku, kterou mám u Slováckého divadla nastavenou.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.