Spitfire Company

Miřenka Čechová, Martin Tvrdý

Miss AmeriKa

Premiéra: 7.5.2018. Dramaturgie: Petr Boháč, Barbora Baronová. Výprava: Miřenka Čechová, Martin Tvrdý, Vojtěch Brtnický, Chin Yew. Hudba: Martin Tvrdý. Režie: Miřenka Čechová, Martin Tvrdý, Jacquelyn de Villiers.


Multimediální projekt předvádí syrový obraz života na Manhattanu skrze koláž hudby, textu, rapu, slamu, stand upu, performance, fotografií a komiksu. Symbióza všech složek přináší autentický příběh ženy, která se zamilovala do města, v němž je cizincem...
Anketa 2018 - redakční volba
nominace v kategorii Nejlepší inscenace
Miřenka Čechová vítěz v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon
Spitfire Company
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
60 %
Hodnocení redakce
Kateřina Jírová 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Kateřina Jírová 80 %
(zadáno: 26.4.2019, počet hodnocení: 283)
přínosný / zajímavý komentář
Syntetické divadlo, úžasné propojení techniky, komiksu, fotografií, hudby, a jedné bojující ženy, která nakonec svůj boj o přežití v NYC vzdá a odjede domů. Celý pobyt ve městě snů je černobílý, ale jeklikož se pořád něco děje, dojde nám to až v závěru, kdy hrdinka vystoupí z letadla v barevném kostýmu go go girl. Pokud to má být její štastné umělecké uplatnění, je to dost strmý pád.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
VeronikaV 80 %
(zadáno: 14.9.2018, počet hodnocení: 3)
Vaklav 40 %
(zadáno: 21.7.2018, počet hodnocení: 204)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Představení mě příliš neoslovilo.
Nečekal jsem převratné informace o životě v NY, ale určitým způsobem jsem doufal v nějaké překvapivé ztvárnění (v různých oblastech - jazyk, multimédia), které provedením strhne.
Bohužel jsem z toho zaznamenal jen velmi málo.
Pravda - mé vnímání mohlo ovlivnit horko, které ten den panovalo, ale znovu zjišťovat to nepůjdu, protože si to úplně nemyslím.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.