Taneční studio Light

Lenka Tretiagová, Vojta Švejda & kol.

Karlík / aneb zážitkový divadelní trenažer

Premiéra: 11.10.2014. Výprava: Tomáš Žižka, Michal Mihalčik. Hudba: Mamapapa, Jan Čtvrtník & kol. Choreografie: David Ryska, Lucia Kašiarová, Ondřej Lipovský. Režie: Lenka Tretiagová, Vojta Švejda & kol.
vhodné od 5 let | Poslední uvedení: rok 2016.


Interaktivní pohybová inscenace inspirovaná světem amerického režiséra, grafika a designéra Tima Burtona. V inscenaci nasednete do zážitkového divadelního trenažeru, který se řítí rájem přání a snů. Postavy z předlohy ztělesněné na jevišti, včetně Umpalumpů, nastavují zrcadlo dětských slabostí – závislosti na sladkostech, televizi a počítačích, na věcech. A samozřejmě, nevyzpytatelný majitel továrny na čokoládu, pan Wonka s podivnými vrtochy, všechny mate, aby je dostal tam, kam potřebuje...
D6+

inscenace již byla stažena z repertoáru

Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
100 %
Hodnocení redakce
Michal Novák 40 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Michal Novák 40 %
(zadáno: 8.3.2015, počet hodnocení: 1001)
přínosný / zajímavý komentář
Po vydařených projektech Krabat a Hodně malá čarodějnice, v nichž práce s tématy vycházela z explicitní divadelnosti a svébytné pohybové imaginace, s Karlíkem přichází zklamání. Výprava do továrny na čokoládu pana Wonka je poněkud polopatická, ničemu nepřispívá ani dvojí přesun diváků. Veškeré snahy o zpřítomnění patologie negativních vlastností současných dětí i dospělých (a k tomu vliv médií) vyznívají dost křečovitě. Přidává se - překvapivě - i hodně neinvenční choreografie. Druhá část názvu projektu je navíc poněkud zavádějící.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Bara kopecka 100 %
(zadáno: 18.10.2014, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Konečně opravdové taneční divadlo se vším všudy. Dramatická choreografie, gejzíry nápadů, originální využití prostoru, vtipný a precizně dotažený výrazový tanec. Ačkoli se jedná o divadlo pro děti, nenajdeme v představení žádné líbivé tanečky ani infantilitu. Naopak, dění docela drsně reflektuje jisté druhy patologického chování dětí a jejich rodičů, i všudypřítomný atak médií. Výkony herců jsou strhující jak tanečně, tak jako dramatické studie typů a vztahů, srozumitelných a přesných pro diváky všeho věku. Nevšední představení, které by si nikdo neměl nechat ujít!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.