Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

Kejklíř z Lublinu

Premiéra: 21.2.2015 | 2:30
Překlad románu: Překlad: Lucie Lucká. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy: Miriam Struharová. Hudba: Róbert Mankovecký. Choreografie a režie: Marián Pecko.
Poslední uvedení: leden 2016.
Divadelní ztvárnění světoznámého románu o muži, jemuž je jeho vlastní život malý, ale který dokáže pronikat zamčenými dveřmi dál a dál, za hranice reálného lidského osudu. Jaša Mazur je kejklíř povoláním i povahou. Hravě chodí po provaze, ale chtěl by létat, má mnoho žen i domovů. Nevěří v Boha, který je pro něho moc přísný a příliš abstraktní, ale poznatelná jsoucnost Boží mu citelně schází. Když na ni ještě citelněji narazí (nebo to alespoň tak vnímá), rozhodne se žít opačně extrémním způsobem...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
100 %
10011000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
23.2.2015 | 1008 hodnocení
+ souhlasím
Dramatizace je zdařilá, text hry nezní knižně. V první polovině je nutné představit větší množství postav a Jašův vztah k nim, což po chvíli působí trochu monotónně. Zhuštění děje ve druhé polovině tempu inscenace prospívá.
Úctyhodný herecký výkon předvádí v hlavní roli M. Mejzlík. Jelikož Jaša Mazur je středobodem všech situací, účastníkem všech dialogů, tak si Mejzlík ani na chvíli neodpočine. Inscenace se v souladu se Singerovou předlohou vzpírá jednoznačnému výkladu. I přes drobné prvky černého humoru jde o dílo, které si žádá pozorného a trpělivého diváka, kterému ale má co nabídnout.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
ZuzanaK  100 %
9.6.2016 | 9 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.