Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

Kdo se bojí Beatles?

Premiéra: 22.4.2023 | 2:10
Překlad a dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Lucie Šperlová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: květen 2024.
Láskyplná groteska o frustracích středního věku s nápěvy liverpoolských hitů. Emil je vojenský historik, přestože nebyl na vojně. Místo angličtiny studoval ruštinu a němčinu, takže nikdy nepovýšil. Jeho nadřízená je „nehorázná bestie“ Diana. Jeho nejdražší Felix, pták loskuták, zná historii, hovoří latinsky a zpívá Beatles, ale nedočká se televizní show. Manželka Milka je melancholická a denně luxuje. V jejich bytě se střídají mladé podnájemnice a všechny jsou si něčím podobné. Kamarád ortoped mu léčí bolavou páteř, ale v poslední době propadl nebezpečným obsesím. Život by byl k nepřežití, nebýt „a little help from my friends“...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
43 %
4331000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
24.4.2023 | 1141 hodnocení
+ souhlasím
65%. Klimáčkova hra je zajímavou směsí mixující dohromady konverzační komedii, absurdní drama, magický realismus a rodinnou tragédii. Je zde nadhozeno mnoho různých motivů, z nichž většina zůstává tak zvláštně nedořečena, až si člověk říká, jestli se celý děj nakonec neodehrává jen v mysli hlavního hrdiny (A.Postler), snová logika by některé dějové pochody dokázala vysvětlit, každopádně je příběh vnímán jeho optikou. Dobře vychází komediální rovina s loskutákem Felixem, P.Borovec na sebe díky své mimice strhává nejspíš víc pozornosti, než má jeho postava v předloze.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Snekac  40 %
13.6.2023 | 293 hodnocení
+ souhlasím
35 % Pro "pardubického" diváka hra asi moc zajímavá nebude a opravdu nevím, koho má oslovit :-/
Prochazka_Leos  50 %
15.12.2023 | 13 hodnocení
Unionboy  40 %
13.6.2023 | 452 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.