Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

Rozbitý džbán

Premiéra: 15.2.2014
Překlad: Jindřich Pokorný. Úprava: Zdeněk Janál, Vít Vencl. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Dana Hávová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Vít Vencl.
Poslední uvedení: listopad 2014.
Prudce a naléhavě pikantní komedie, satiricky promlouvající o aroganci a nestydatosti mocných, kteří o nás rozhodují. Žaloba na neznámého pachatele, který rozbil džbán a ohrozil pověst počestné dívky, spustí jedno opravdu povedené soudní přelíčení. Soudce má hledat viníka, ale naopak se vší silou snaží zakrýt všechny stopy a pravého pachatele neodhalit. Jak dlouho bude schopen se vylhávat, přetvařovat a oddalovat verdikt? Udrží se ve funkci, nebo bude jako strůjce lži dopaden a klesne ze svého postavení až na samotné dno...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
35 %
3521000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 40 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  40 %
16.2.2014 | 1064 hodnocení
+ souhlasím
Rozbitý džbán je dramaturgicky vcelku nápaditá volba, diváckým hitem se ale nejspíš nestane, jelikož nemá moc co nabídnout. Komediální rovina hry je už hodně zastaralá a většina situací smích nevzbuzuje. Naopak téma hry o prohnilosti mocných, kteří o nás rozhodují, má velký potenciál. Jenže vlivem nedůsledného výkladu postav divák nemá šanci poznat, že se hraje o dnešní době. Pokud režisér Vencl chtěl, aby diváci v soudci Adamovi poznali současné "výtečníky", jako je Berka a další, nesměl by být Adam Zdeňkem Rumpíkem interpretován jako žoviální, trochu popletený strejda.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ip411  20 %
29.10.2014 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Už když nám na začátku představení oznámili, že se hraje bez přestávky, pojal jsem vážné podezření - nepamatuji si v poslední době hru bez přestávky, která by se mi líbila. Mám obavu, že hry nemají přestávku z důvodu, aby diváci nemohli o přestávce odejít domů.
Rozbitý džbán sice řeší stále aktuální téma, ale jeho režijní zpracování bylo tragické - např. jedna postava se stále pouze v opilecké agonii válí po zemi nebo nevhodně tluče holí o zem tak, že přehluší vše ostatní a trvale budí znuděné spící diváky. Jinak snad vůbec nepromluvila a její smysl jsem vůbec nepochopil.
Kritik  50 %
6.9.2014 | 70 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.