Východočeské divadlo Pardubice [Malá scéna ve dvoře]

Šťastné dny

Premiéra: 10.10.2015 | 1:45
Překlad: František Vrba. Dramaturgie: Jan Krupa. Scéna: Ján Augustín. Kostýmy: Anna Petříková. Režie: Juraj Augustín.
Poslední uvedení: květen 2016.
Známé absurdní drama, úsměvné podobenství o životě v grosteskním duchu. Obyčejný den Winnie a Willieho, kteří spolu žijí již dlouho, a to ve značně specifickém prostředí. Široko daleko kolem nich není zhola nic, a tak mají na světě jenom jeden druhého. Každodenní činnosti a spoustu času. V jejich vztahu dominantnější Winnie je ženou – generálkou. Avšak generál bez bitvy je tak trošku pes bez kosti. Ještě že má Winnie aspoň svoje vzpomínky na „ty krásné šťastné časy“...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 40 %
Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  40 %
12.10.2015 | 1039 hodnocení
+ souhlasím
45%. Beckettův text dost připomíná rozhlasovou hru. Bohužel se obávám, že s její statičností lze jen těžko něco dělat, jelikož jedna postava de facto nemluví, druhá zase mluví pořád, ale nemůže se hýbat. Zdena Bittlová se snaží hrát postavu Winnie hodně energicky a hlasitě, ale i to po pár minutách začíná být jednotvárné (ovšem klobouk dolů, jakou porci textu se herečka musela naučit). Témata odcizení v dlouholetém vztahu a stárnutí jsou sice celkem aktuální, ale inscenace k nim nic podstatného neřekne. Možná, že této hře lépe porozumí starší generace diváků, já jsem se nudil.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.