Východočeské divadlo Pardubice

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu lze platit platební kartou online rezervace, eVstupenka stránka na Facebooku
Adresa: nám Republiky 50, Pardubice [zobrazit na mapě]
[t-bus 1-2-5-13-21 U Grandu; t-bus 11, bus 6-8-9-12-28 Nám. Republiky]
Pokladna: po-čt 10-18, pá 10-15.30
plán hlediště
Předprodej: od 1. dne v měsíci na celý následující měsíc
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Až na věky - Richard Bean (květen, Městské divadlo)
Král jelenem - Carlo Gozzi (červen, Kunětická hora)
Nakročeno k derniéře:
Mezi nebem a zemí (duben)
Živý obraz (duben)
Othello (květen)
Ceny vstupenek:
370-210 Kč (činohra)
400-250 Kč (muzikál)
270-240 Kč (Malá scéna ve dvoře)
380-340 Kč (Kunětická hora)
Poznámky a upozornění:
  • Pokladna předprodeje se nachází v ul. U Divadla (vedle budovy divadla).
  • Předplatné: a) pevné řady se slevou, b) volné v ceně 1920 Kč s kreditem osmi vstupenek.
  • Malá scéna se nachází mimo hlavní budovu divadla, ve vnitrobloku nedaleko divadla. Přístup z Jindřišské ul. nebo z ul. Karla IV.
  • V letní sezoně jsou vybrané inscenace uváděny na open air scéně na Kunětické hoře u Pardubic.

Repertoár - Malá scéna ve dvoře

Mohla to být hvězdná chvíle - Paul Barz
Premiéra: 1.12.2017. Překlad: Josef Balvín. Dramaturgie: Jana Pithartová. Kostýmy: Ivana Follová. Hudební spolupráce: Bohuslav Vítek. Úprava, scéna a režie: Michael Tarant.
Vtipná „koncertní“ hra o nikdy neuskutečněném fiktivním setkání dvou velikánů barokní hudby Johanna Sebastiana Bacha a Georga Friedricha Händela, kteří byli stejné národnosti a stejného věku, avšak velice rozdílných povah. Obdivovali se navzájem? Záviděli si? Chtěli se vůbec spolu setkat...?
Electronic City Pod Ledem - Falk Richter
Premiéra: 16.10.2017. Překlad: Iveta Ryšavá (Pod ledem), Martina Černá (Electronic City). Dramaturgie: Anna Hlaváčková. Režie: Adam Svozil.
Zákon trhu je zákonem světa, člověk musí být stále ve střehu, myslet otevřeně a pozitivně, dále se vzdělávat, nikdy neustrnout, nabízet řešení dříve, než vůbec může být zformulována povaha problému...
Commedia finita - Viktoria Hradská
Premiéra: 7.10.2017. Dramaturgie: Jana Uherová. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Roman Šolc. Režie: Petr Novotný.
Hra skládající se ze čtyř monologů čtyř žen, které vzpomínají na slavnou operní divu Emu Destinnovou. Velikost slavné umělkyně i výjimečnost komplikované osobnosti je tak poměřována závistí, nenávistí, hloupostí a malicherností. Přes všechny ty pomluvy se tak ženy vypořádají s vlastními osudy, které zdaleka nebyly oslnivé a šťastné. Hra vypovídá mnoho nejen o ženách, které s Emou či vedle ní prožily život, ale i o nás jako národu, který neodpouští úspěch, zejména když přichází ze zahraničí. To vše však s nadhledem, vtipem a přesně časovanou gradací...
recenze -dub-
Živý obraz - Marius von Mayenburg
Premiéra: 17.12.2016. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Anna Hlaváčková. Výprava: Juliána Kvíčalová. Hudba: Michal Vejskal. Režie: David Šiktanc. Poslední uvedení: duben 2018.
Černá groteska. Vilma a Michael nemají daleko ke zhroucení. Práce jim přerůstá přes hlavu a na jejich syna útočí puberta. Rodinnou „idylkou“ navíc neustále otřásá Vilmin šéf, úspěšný, ale poněkud bláznivý konceptuální umělec. Mladá Natalja, kterou manželé najmou jako uklízečku, se postupně stává nepostradatelnou součástí rodiny. Funguje jako trpělivý zpovědník, hromosvod všech konfliktů a pro šéfa také jako vysněná performerka, třebaže jeho umělecká díla pro ni znamenají značné ponížení. Ale kdo je vlastně Natalja? Ptal se jí někdo...?
inscenace není vhodná pro děti
Normální debil - Robert Bellan
Premiéra: 1.10.2016. Dramaturgie: Anna Hlaváčková. Výprava: Šárka Bellanová. Režie: Robert Bellan.
Originální retrokomedie s dobovou „pop music“, vysíláním Československé televize a odborným pohledem na psychický vulkanismus. Spolu s hlavním hrdinou, známým průšvihářem, se ocitneme v socialistické domácnosti, ve škole, na fotbalovém hřišti, u splavu, v nemocnici nebo třeba i na překvapivě hřbitovním sexuálním večírku...
Polibek - Ger Thijs
Premiéra: 9.5.2016. Překlad: Lucie Gajdošová. Dramaturgie: Anna Hlaváčková. Režie: Simona Nyitrayová.
V rámci cyklu INprojekt.
Smutně veselá komedie o náhodném setkání dvou nechtěných turistů.
Tučňáci na Arše - Ulrich Hub  (1:15x)
Premiéra: 1.3.2015. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Hudba: Róbert Mankovecký. Výprava a režie: Marián Pecko.
Usměvavý i poučný biblický příběh, aneb kterak si tři tučňáci poradí a vzájemně si pomohou, aby přežili velkou potopu světa.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Jeptišky - Dan Goggin  (2:20)
Premiéra: 21.12.2013. Překlad: Miroslav Hanuš. Dramaturgie: Jana Uherová. Scéna: Ondřej Zicha. Kostýmy: Kateřina Bláhová. Hudební spolupráce: Daniel Barták. Choreografie: Martin Goga. Úprava a režie: Lumír Olšovský.
Muzikálová komedie plná svěží energie, odkrývající netradiční pohled na život za branami kláštera. Pět jeptišek slouží pokorně Bohu, ale nechybí jim ani velký smysl pro humor a sebeironie. Zároveň se ale ocitnou v nelehké situaci, která jejich klášter postihla – většina sester se záhadně otrávila polévkou. Navíc na pohřeb několika z nich nezbyly peníze, které se nyní všech pět „pozůstalých“ musí společně pokusit získat uspořádáním benefičního představení, kde samy vystoupí...
Tisíce let hudby aneb Od pravěku k renesanci - Martina Čechová
Premiéra: 14.3.2011. Obnovená premiéra: 9.1.2017. Úprava a dramaturgie: Zdeněk Janál, Jana Uherová. Výprava a režie: Martina Čechová.
Dobrodružná cesta o vývoji hudby. Od jednoduchých přírodních zvuků pravěku, přes prosté melodie ke složitějším hudebním útvarům. Od kultury pravěkého člověka se postupuje po několika významných časových etapách (společenských epochách) s pohledem zahrnující vždy širší společenský kontext dané doby. Přes starověk do antiky, následně do středověku (hudba liturgická i lidová) a nakonec na sklonek renesance, tedy konec 16. století...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Bláznivé nůžky - Paul Pörtner, Bruce Jordan, Marylin Abramson, Bobby Lohrmann  (2:45)
Premiéra: 13.10.2007. Obnovená premiéra: 8.10.2015. Překlad: Helena Fahrnerová, Martin Fahrner. Dramaturgie: Jana Uherová. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Roman Šolc. Režie: Petr Novotný.
Původně uváděno v Městském divadle.
Kriminální komedie z prostředí kadeřnického salónu s dosti svérázným personálem. Přichází několik náhodných i stálých hostů, se kterými můžeme prožít řadu všedních, s humorem podaných situací. Do toho v prvním patře někdo stále hraje na piano. Ale najednou piano ztichne...
Sexy prádlo - Michele Riml  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 9.4.2016. Překlad: Jitka Sloupová. Úprava: Adam Doležal, Zdeněk Janál. Dramaturgie: Anna Hlaváčková. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Adam Doležal. Poslední uvedení: prosinec 2017.
Současná komedie, pohrávající si s žánrem sitcomu, která se nakonec ovšem dostává hluboko k důvodům, které mohou držet dva lidi, aby žili spolu. Alice a Henry spolu žijí již pětadvacet let. Jejich děti odešly na studia a oni se ocitli v situaci, kterou znají tisíce párů v jejich věku: jiskra v jejich krbu skomírá a žijí ve stereotypu. Alice se s tím nechce smířit, a proto zakoupí knihu „Sex pro zaostalé“ a přinutí Henryho objednat na víkend luxusní hotelové apartmá. Kromě poněkud komických rad technického rázu kniha navrhuje, aby se oba „rekvalifikanti“ navzájem svěřili se svými sexuálními fantaziemi...
inscenace není vhodná pro děti

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 20.4.2018