Wariot Ideal

Pirát a lékárník

Premiéra: 28.10.2015. Scéna: Bohdan Dušek. Kostýmy: Daniela Klimešová. Hudba a režie: kol.
1:20x | Poslední uvedení: březen 2018.


„Mravoučný morytát pro dospělé. Aneb o složitostech poměrů bratrských v dobách řečených a o tom, kterak dva braši propadli zhýralému životu a i mnoho lidí zmrzačili aj i životůch kopu předčasně ukončili, neboli náhodná ukázka toho, jakýmžto způsobem nikdy nezneužívati rozumuomamných esencí...“


inscenace již byla stažena z repertoáru

zvláštní cena poroty na festivalu 32. Skupova Plzeň za jevištní dekonstrukci v praxi
Wariot Ideal
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
65 %
6521000
Hodnocení redakce
Michal Novák 50 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Michal Novák 50 %
(zadáno: 9.11.2015, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
Rozbouřené moře nápadů, technologická propracovanost (včetně výtvarného doprovodu), práce s estetikou nefunkčního (přerušovaného) divadla a neoriginální herecké otisky do postav tohoto morytátu, to je skladba inscenace, jež vychází z méně známé balady R. L. Stevensona. Čeho se také nedostává, je dramaturgické uchopení tématu (šmejdi a jiná sebranka), které se z té mírně bláznivé mozaiky nevynořuje tak, jak by mohlo. Za nepříliš šťastnou považuji dominanci filmové dotáčky v závěru, byť je pro svou latentní grotesknost skvělá.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Benzin.a.petrolej 70 %
(zadáno: 23.2.2018, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Smál jsem se od začátku až do konce. Je sice pravda, že mě rozesměje kdeco, ale tohle fakt stojí zato A prosím, neberte to jako nějakou great divadelní scénu, vždyť samotní tvůrci si z toho dělají srandu.
Svinibrodská zeleň 60 %
(zadáno: 15.2.2018, počet hodnocení: 45)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.