Západočeské divadlo v Chebu [Studio D]

Stařec, moře a dívka

Premiéra: 10.10.2015 | 0:55x
Výprava: Lucie Wildtová, Anna Leschinger, Braňo Mazúch. Hudba: Eva Vrbková. Režie: Braňo Mazúch.
Poslední uvedení: leden 2017.
Obrazivé monodrama o síle a moudrosti stáří, o nevinnosti a naivitě mládí a především o kráse a krutosti přírody. Známý příběh očima mladé ženy, která se na západním pobřeží Čech vydává na svou nejdobrodružnější plavbu...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Západočeské divadlo v Chebu
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
90 %
9011000
Hodnocení redakce
Kateřina Jírová 70 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Kateřina Jírová  70 %
9.6.2016 | 343 hodnocení
+ souhlasím
75% Inscenace na motivy Hemingwayovy proslulé novely. Pohled na dané téma ryze dívčí a křehký. Inscenace nabízí mnoho dechberoucích obrazů, jako je vznášející se papírová loďka na rozbouřeném moři, nebo souboj rybáře a samice mečouního merlina, která prohraje svůj boj o život. Inscenace je založena na fyzickém divadle, mluvené slovo se také používá, ale slova nemají příliš velkou váhu. Škoda, že visutá hrazda není nijak využita. Zhlédnuto na festivalu 32. Skupova Plzeň.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
J.anek  90 %
3.2.2016 | 416 hodnocení
+ souhlasím
Loutka starce vyrobená z norského dřeva, sítě, fólie, rybářské pruty, něco zvuků, nádherná hudba Evy Vrbkové - a jste u moře. Ze sítě vypadne dívka a začne vás provázet příběhem starým přes půl století. Šetří slovy - vypráví pohybem, tancem, obrazy. Už dlouho jsem se v divadle tolik nebál o papírovou loďku zmítanou mořskými vlnami, už dlouho se mi nestalo, abych byl součástí příběhu. Příběhu starce a moře, příběhu odvahy a vyčerpávajícího boje. A také příběhu dívky, která miluje divadlo - to divadlo, které ji zabíjí - právě tak jako ji udržuje naživu. Křehké i silné, vtipné i vznešené.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.