Profil uživatele

Patacaklos

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 26.10.2022)
Viděli jsme na Ploskovicích již před rokem. Známé tváře tohoto souboru předvedli pěné pěvecké výkony, herecky už poněkud slabší. Jako by po Odpočívej v pokoji ztratili nějakou svou jiskru. Petr Ondráček v dvojroli skvělý pěvecky, a příjemný svým civilním hereckým projevem v pěkném tandemu s Veronikou Mičjarovou, u které je divadelní působení znát a slušela by jí rozhodně větší scéna. Nejlepší herecký projev byl nejspíše u Terezy Markové, le to jsme už předpokládali, společně s panem Jiřím Spálenským, patří k mým i sestřiným favoritům. Škoda, že v tomto kusu pan Spálenský neměl roli, přiznáme se, že jsme tak trochu přišli i na něj. Snad jindy.
(zadáno: 26.10.2022)
Byli jsme na tomto představení v Praze, jelikož jsme tentokrát nestihli Ploskovice. Viděli jsme obsazení s "hvězdou" Janou Vaculíkovou a rozhodně musíme i na druhou alternaci, jelikož toto představení je hodně rozpačité. Soubor "zkrouhl" počet postav a vsadil na nové tváře. No nevím zda to byla šťastná volba. Domnělá hvězda Vacuíková, u které nás překvapilo její přehrávání a nesympatický pěvecký projev, ač ji z minulosti známe z Kvasky či Draculy, nám toho dala po nulovém očekávání ještě méně, než jsme čekali. Odešli jsme zklamaní nejenom z obsazení, kde z našich oblíbenců zůstala jen Tereza Marková, ale i z provedení hry jako takové.
(zadáno: 26.10.2022)
Viděl jsem představení na zámku Ploskovice. Nejdříve jsem si myslel, že se jedná o amatérské divadlo, a byl jsem dost skeptický, ale ukázalo se, že jsou to fakt profíci! Představení, které má dramatický podtext z české historie, bylo moc milé a hlavně vtipné. Exceloval Ďábel s kněžím, kteří představení provázeli. Z dalších rolí mne moc bavilo uskupení správce-kněz-holky z podhradí. Kdo mne opravdu mile překvapil byly ústřední role Filipína a Ferdinand v podání Terezy Markové a Jiřího Spálenského. Dovedl bych je spolu poslouchat dokola a dokola. Děkuji za krásný letní zážitek. Škoda že není CD.
(zadáno: 26.10.2022)
Představení jsem opět viděl na Ploskovickém zámku a opět jsem se skvěle bavil i se sestrou. Dojemné, vtipné. Jiří Spálenský jako pan Arnošt byl naprosto boží a opět Tereza Marková tentokrát jako rozšafná hraběnka. Dále nás dojaly obě alternace matek. Tady si nedokážeme vybrat která byla lepší. Obě byly skvělé a slzička ukápla. Tentokrát nás trochu mrzelo, že se dával prostor postavám, které toho neměli moc co říci. Jako třeba kostlivec. A zse naopak hřbitovní báby - drbny by si zasloužili klidně i scénku navíc. :)