Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky oslaví dvacet let své existence
[5.9.2013]
V pátek 13. září 2013 zahájí Divadlo Bolka Polívky již 21. sezonu symbolicky představením Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, jehož uvedením před 20 lety odstartovala první sezóna v Brně na Jakubském náměstí. Po skončení představení ve 21.45 zahájí Bolek Polívka ve foyer divadla vzpomínkovou výstavu "20 let za Jakubem". Oslavy budou probíhat celou sezonu 2013/14.

„Český rozhlas má devadesát let, Česká televize má šedesát let, my máme dvacet let. Co všechno máme před sebou? Těšíme se na budoucnost! Chystají se věci, těšte se...,“ říká Bolek Polívka.

„Na vzpomínkové výstavě uvidíte slavné rekvizity, kostýmy, dekorace z kultovních her divadla, plakáty Dušana Ždímala, fotografie Karla Poláčka a mnoho dalšího. V nadcházející sezoně připravujeme sérii nových projektů, např. cyklus představení nového cirkusu, večery věnované improvizaci, stand-up comedy a klaunérii, v plánu je i nová inscenace a série výstav ve foyer. 16. listopadu se spolu s dalšími brněnskými divadly připojíme k akci NOC DIVADEL, na kterou kromě představení „Pro dámu na balkoně“ připravujeme doprovodný program. V těchto dnech jednáme s několika českými divadly (Dejvické divadlo, Divadlo Na zábradlí a další), která s největší pravděpodobností obohatí svými inscenacemi program našeho divadla v druhé polovině sezony. V tuto chvíli můžeme například divákům přislíbit inscenaci Koule Klicperova divadla z Hradce Králové v hlavní roli s Pavlou Tomicovou,“ doplňuje nový ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Divadlo Bolka Polívky veřejnosti přináší více než 290 představení v sezóně, spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky a svým fungováním pomáhá dotvářet kulturní směr Brna. Zaštítěné osobností Bolka Polívky - hereckým představitelem stále se vracejících Trosečníků, Šašků (a královen), Pezzů a Čorbů, doktorů Zvonků Burků a mnohých dalších - je zárukou osobitého humoru, který oceňuje 60.000 diváků v rámci jedné divadelní sezony.

Mezi nezapomenutelná představení s Bolkem Polívkou patří Mínus dva, Pro dámu na balkóně, Garderobiér, Šašek a královna, Don Quijote a ti druzí, Trosečník, Poslední leč a mnoho dalších. Na scéně divadla také hostují soubory spřátelených českých a slovenských: Studio DVA divadlo, divadelní spolek Kašpar, Divadlo Palace, Žižkovské divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Kalich, Divadlo MALÉ(h)RY, Divadlo v Řeznické, Divadlo Na Jezerce a další.


zdroj zprávy: Michal Adamík (Divadlo Bolka Polívky)Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.