Zpráva

První jarní prázdniny v Celetné
vydáno: 12.2.2016
Zůstali jste v Praze a myslíte, že bude nuda? Chcete zažít něco jedinečného? Tak přesně proto jsme vymysleli a rozhodli se uspořádat festival JARNÍ PRÁZDNINY V CELETNÉ. Ne každý má tu šanci odjet o prázdninách z Prahy pryč, ale ani ti co zůstávají nemusí zoufat a bát se, že by byla o zážitky nouze. Každý prázdninový víkend (od pátku do neděle) totiž hrajeme speciálně vybrané kusy, které v Praze nejsou jen tak lehce k vidění, pro nejmenší děti i pro teenagery.

S nabídkou pohádek pro nejmenší nám na pomoc přispěchala pražská Damúza a jihočeské Studio Dell'arte, kteří zahrají pohádky pro děti předškolní i návštěvníky prvního stupně. Pro teenagery máme skvělou zprávu - Malé divadlo z Českých Budějovic přiveze svou loňskou novinku FILMMAKEŘI, díky které se podíváte přímo do dokonale vybaveného filmového studia a uvidíte zrod filmových efektů i nejslavnější filmové hvězdy. Pro doplnění úplné představy o zákulisí světa filmu a divadla pak Veselé skoky předvedou jak to vypadá na castingu na hollywoodský muzikál. Kašpar přispěje svou kultovní inscenací Mikulášovy patálie, která je pro všechny bez rozdílu věku.

V předvečer posledního víkendu přivítáme v Celetné Činoherní studio Ústí nad Labem s jejich inscenací Kopanec a závěrečný víkend bude patřit oslavám Světového dne divadla. V rámci tohoto víkendu bude v nabitém programu k vidění mimo jiné i pražská premiéra podzimní novinky souboru Tantehorse PEJPRBÓJ, kde se mohou děti inspirovat, co vše lze vyrobit z obyčejného papíru. A samozřejmě mnoho dalších pohádek.

Tak neseďte doma a přijďte do divadla!

so 27.2.
10.30 - Dlouhý, Široký a Bystrozraký - Damúza (3+)
14.30 - Z tajného deníku Smolíčka Pé - Damúza (6+)
18.00 - Mikulášovy patálie - Spolek Kašpar (7+)
ne 28.2.
10.30 - Perníková chaloupka - Damúza (3+)
16.30 - Mikulášovy patálie - Spolek Kašpar (7+)

pá 4.3.
18.00 - Baby Box - Veselé skoky (13+)
so 5.3.
10.30 - O zvědavém slůněti - Studio Dell'arte (3+)
14.30 - Pověsti staré a české - Studio Dell'arte (6+)
18.30 - Filmmakeři - Malé divadlo České Budějovice (13+)
ne 6.3.
10.30 - O zvědavém slůněti - Studio Dell'arte (3+)
14.30 - Pověsti staré a české - Studio Dell'arte (6+)
18.00 - Chabrus line - Veselé skoky (13+)

pá 11.3.
18.00 - Kopanec - ČS Ústí na Labem (13+)
so 12.3.
Přehlídka ke Světovému dni divadla pro děti a mládež
ne 13.3.
Přehlídka ke Světovému dni divadla pro děti a mládež

zdroj zprávy: Divadlo v Celetné