Zpráva

Zakousne se vám to pod kůži
[10.4.2012]
V prostorách bunkru bývalého velení protivzdušné obrany Československa nedaleko Slaného u obce Drnov se 20. a 21. dubna uskuteční další dvě exkluzivní představení divadelní inscenace Miroslava Bambuška a Jana Kačeny URAN z cyklu CESTY ENERGIE. Inscenace Uran je podobenství o lidské důstojnosti, vizuální divadelní dokument s rysy aktuálního politického divadla. Projekt byl připraven přímo pro prostory drnovského podzemí.

„Inscenace se zabývá uranem jako sociokulturním prvkem, ale také jako nástrojem a symbolem moci. Vypovídá o počátku těžby u nás pro zbrojní potřeby v SSSR a příběhy bývalých kněží - muklů v uranových koncentrácích. Zabývá se i také současným uvažování o jádru a jeho využitím v dnešním globálním světě,“ přibližuje téma inscenace spoluautor a režisér Miroslav Bambušek a dodává „Zakousne se vám to pod kůži.“

Miroslav Bambušek si za své projekty propojující aktuální témata s nedávnou historií odnesl již několik významných divadelních cen a nominací včetně Ceny Divadelních novin, Pocty festivalu ...příští vlna/next wave.. či Ceny Alfréda Radoka.

Představení začínají v 19 hod., navíc v pátek 20.4.2012 pořadatel nabízí možnost využít společné dopravy autobusem z Prahy (od stanice metra Dejvická) přímo na místo a zpět. Další informace na www.cestyenergie.cz nebo na telefonu 721 288 435, rezervace na info@cestyenergie.cz. Vstupenky lze rezervovat i prostřednictvím služby SMSticket: Pošlete SMS na 9020050 s textem TICKET URAN20, nebo TICKET URAN21 (cena SMS 50 Kč, doplatek na místě 200 / 100 Kč, celková cena 250 / 150 Kč).