Zpráva

Divadlo Kalich uvede legendární Pomádu
[25.4.2012]
Ve čtvrtek 6. září 2012 bude mít v pražském Divadle Kalich premiéru muzikál Jima Jacobse a Warrena Caseyho Pomáda v režii a s choreografií Jána Ďurovčíka. Naplánováno je 100 představení. Praha se tak připojí k celosvětovým oslavám 40. výročí premiéry této muzikálové legendy na newyorské Broadwayi. Nová nastudování v tomto roce hlásí 27 dalších produkcí ze čtyř kontinentů - z Evropy, Ameriky, Asie i Afriky.

Divadlo Kalich má právě za sebou náročné konkurzy na role v Pomádě. Company se bude vybírat v půlce května. O deset rolí svádělo třídenní boj v kategoriích tanec, zpěv, herectví rekordních 400 účastníků konkurzu. Takový zájem předčil zvyklosti tuzemských produkcí.

Atraktivní je muzikálová klasika také pro diváky. Divadlo Kalich ještě ani nespustilo reklamní kampaň a předprodeje se blíží k 10 tisícům prodaných nebo rezervovaných vstupenek.

Tato čísla jen potvrzují, že do Prahy se vrací skutečná legenda. Pomáda patří mezi nejdéle uváděné tituly v muzikálové historii. Získala celkem 7 nominací na Tony Awards (divadelní verze Oscarů) a zhlédlo ji více než 5 miliónů diváků v různých koutech planety. Přeložena byla do celkem 37 jazyků. Divácké rekordy ve všech zemích trhala také její filmová verze s Johnem Travoltou a Olivií Newton – John v hlavních rolích. Právě Pomáda odstartovala hvězdnou kariéru obou herců.

„V průběhu celého roku 2012 je Pomáda vedle České republiky uváděna také v Kanadě, USA, Mexiku, Brazílii, Argentině, Chile, Itálii, Rakousku, Švýcarsku, Německu, Dánsku, Norsku, Švédsku, Finsku, Velké Británii, Irsku, Francii, Španělsku, Portugalsku, Estonsku, Polsku, Libanonu, Izraeli, Singapuru, Jižní Koreji, Malajsii a Jihoafrické republice,“ vypočítává právní zástupce autorů muzikálu Ronald S. Taft.

Pomáda v Divadle Kalich v nastudování respektovaného choreografa a režiséra Jána Ďurovčíka (Robin Hood, Osmý světadíl) slibuje moderní efektní taneční show plnou nestárnoucích hitů, energie, romantiky i humoru.