Blog uživatelů i-divadla

Scéna ZČD nás zavádí na typickou americkou farmu, u níž nechybí ani klasický větrný mlýn na čerpání vody, která je jistou dobu sužovaná suchem. Ve vyprahlém prostředí se setkáváme s rodinou Curryových. Otec, jeho dva synové a jediná dcera Betty. Rodina se snaží Betty stále s někým seznámit - trio dohazovačů tak podnítí setkání se s rozvedeným Filem, zástupcem Šerifa. Avšak ani smluvené dostaveníčko se nepovede, protože Fil musí zůstat v kanceláři, jelikož se v okolí hledá jistý podvodník. V ten samý okamžik se však na prahu farmy objevuje záhadný člověk, slibující nemožné - obchodník s deštěm - Bill Starman. 

Nabídka deště? Nikdo mu nevěří, ale prachy mu stejně dají - starší syn Joe, není schopen akceptovat slibované "schopnosti", mladší Jim je nadšený a natěšený, že bude moci pomáhat a svěřený úkol - bubnování - bere velmi zodpovědně. A o tom, že se jedná jasně o podvod je přesvědčený i jejich otec, avšak hlavou mu běží myšlenka - chlap! Chlap pro jeho dceru, souhlasí, předává požadované dolary a čeká, co z toho bude.

Skeptická je samozřejmě i Betty, hraje Magdaléna Hniličková. Její Betty moc dobře ví, že nevypadá nejlépe, není to typ, který by se spontánně bavil, je introvertka, a i přesto touží po lásce, po muži, kterému by žehlila a drbala jeho záda. Z jejího chování je jasné, že u mužů nemá šanci, avšak snaží se být rozvernou koketou - zde pobavila. Ale naprosto se v tomto vystupování necítí, proč by se jako Betty měla měnit? A jsme zase u toho - ve jménu lásky a pro lásku konat nesmysly? Zůstane sama - je s tím v podstatě smířena. Odolává neustálému dohazování mužů otcem, špičkování bratrů - avšak nebrečí. Její slzné kanálky jsou stejně vyschlé, jako okolní krajina farmy, která je sužována horkem. Betty vše bere jak je, až se ovšem zlomí, první slzy začnou odehrávat změnu v jejím životě. 
Vyvolávačem slz je záhadný "šaman" Bill - Petr Urban. Cizinec s sebou přivádí osvěžení. V nočním rozhovoru, snad až opojném, spolu diskutují, a Bill dokáže Betty přesvědčit, že je krásná, což stvrzuje polibkem. I ona cítí jistou změnu ve svém stereotypu, novej chlápek. Její náklonost mu nakonec napomůže utéct před zřejmým zatčením.

V roli otce vystupuje Jindřich Skopec, rozvážný farmář, který správu nechává na svém starším synovi. Avšak sám se trápí svou dcerou, kterou ne a ne provdat. Stále ji utvrzuje, že je krásná, co jiného má taky otec dceři říci? Baví mě jeho pohledy do publika, a jakési šibalské úsměvy, pokud mu je zřejmé, že nově příchozí cizinec by mohl být šancí pro jedinou dceru.

Bratři se špičkují, jeden nechápe druhého a při hádce o kráse a nevzhlednosti své sestry vše eskaluje bitkou. Každý je zcela opačná osobnost. Starší Joe - upjatý, rozvážný a striktní (Petr Németh), vše podtržené brýlemi, kravatou. A poněkud volnomyšlenkářský, uvolněný Jim, který si užívá přízně holek, všem výzvám otevřený (Daniel Mišák), v lacláčích působí až rošťácky.

 

@emanuelflame 


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.