Blog uživatelů i-divadla

Jedna z těch irských her, kde si lidé sem tam ze sebe navzájem drsně utahují a sem tam si dají přes hubu.

Něžně.

Divák se ocitne ve zkušebně NDM - dalším příjemném prostoru, kde se ostravské divadlo blahobytně převaluje a předvádí, co umí.

Pěstní souboje zde jako řemeslo - jsme na pouti, kde jednou z atrakcí je boxerský ring. Už okolní plakáty dávají tušit strašidelnou podívanou, případní zájemci si za mírný poplatek mohou nechat naklepat fásádu. Každému co ho baví, Dean, předloha plakátové výzdoby a hlavní boxerská star, ochotně každému naloží, kolik unese.

Theo, majitel celé atrakce, spokojeně vydělává, tedy občas spokojeně, občas ne, jako každý správný majitel. Jeho blýskavá asimanželka Lily se slušnou úspěšností koketuje se vším, co nosí kalhoty, a i když Theo občas řádí, Lily ho spokojeně svírá omotaného kolem prstíku. Trenér Peadar je zřejmě taky spokojený - mohl by na tom být mnohem hůř, no ne? Dean, hlavní boxer, si zase spokojeně vyhrává a Junior ve své věčně potřebné funkci hocha pro všechno spokojeně dělá, co je kde třeba. Co by kdo mohl chtít víc? Všechno je OK, nebo aspoň ne tak docela KO.

Jenže jak už žádná idyla netrvá věčně, Theovi přijede spíš na výhost než na návštěvu dcera Emer. Nebyla ztracená, jen na pár let maličko poodsunutá. A události začnou nabírat spád, ale pomalinku, postupně. Emer se nepodobá vichřici, spíš lavině. Jako první se (pochopitelně) začne zajídat Lily, která na jakékoli ohrožení svého koketního monopolu není ani trochu zvědavá. Theo se tím dostává do potíží jako každý chlap, který uvízne mezi dvěma navzájem najedovanými ženskými. Žádná velká legrace, navíc těžko k řešení, Lily ho sice drží pevně omotaného, jenže Emer právem upomíná staré dluhy. A kam teď. Konflikty se pomalinku začínají zaplétat milostným vztahem Emer s Juniorem, Deanovou drtivou prohrou, nástupem Juniora do zápasů... Celý ring postupně začíná vřít jako ucpaný papiňák neuhasitelnou směsí žárlivosti, řevnivosti a lásky ze všech stran.

Výbuch musí přijít a přijde. Někoho složí, někoho odpálí do daleka a jiného jen něžně ovane a nechá ho tam, kde je. Bohužel, bohudík... Nehodící si škrtněte sami.

 


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.