Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo A.Dvořáka (zkušebna)]

Slož mě něžně

Premiéra: 2.2.2013 | 1:55
Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Klára Špičková. Scéna: Martin Víšek. Kostýmy: Eliška Zapletalová. Režie: Janusz Klimsza.
Poslední uvedení: listopad 2014.
Propletený milostný příběh plný laskavosti, nostalgie i zvláštního irského černého humoru, odehrávající se v dobách a na místech, která se už stávají minulostí. Potulní komedianti objíždějí vesnice a jejich největší atrakcí je boxerský ring s hlavní hvězdou Deanem. Ten vždy někoho z publika vyzve k utkání a buď ho něžně složí, nebo mu dá pořádně do nosu. Jenže pak se objeví jakýsi prodavač jablek a zdá se, že vše bude jinak...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
60 %
6021000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 50 %
Jiří Landa 50 %

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  50 %
(zadáno: 17.3.2014, počet hodnocení: 1568)
+ přínosný / zajímavý komentář
Slož mě něžně je hra obsahující jednu velkou záhadu, totiž proč by mě jako diváka měla vůbec zajímat. Ostravská inscenace je solidně vytvořená i zahraná, absenci dramatického napětí však zamaskovat nedokáže.
Jiří Landa  50 %
(zadáno: 25.10.2013, počet hodnocení: 2897)
+ přínosný / zajímavý komentář
Při sledování inscenace jsem si nejvíce pokládal otázku, která směřovala zejména k dramaturgii. Hra sice sama o sobě není technicky špatně napsaná, ale je zoufale nudná. Vystupuje v ní totiž řada postav, jejichž osudy prostě nemají možnost diváky zaujmout a to i přes jejich velmi dobré herecké ztvárnění. Na jevišti se tak odehrává spousta drsných dramatických situací, které režie relativně vkusně zpracovává, nicméně i přesto se vám to všechno zdá být neskutečně umělé a vlastně tak nějak i zbytečné...
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kateřina Lužná  70 %
(zadáno: 6.3.2014, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Více viz blog. (více v článku na blogu)
Rivah  50 %
(zadáno: 14.9.2014, počet hodnocení: 250)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.