Blog redakce i-divadla

HornyBach zkouška dospělosti
vydáno: 24.8.2020, Šárka Schmarczová

Bylo vám už osmnáct? Pokud potvrdíte, že ano, můžete pokračovat. Kam? Do Malostranské besedy, u baru si dejte dvojku vína nebo půlitr piva a rozesaďte se v rozestupech ke stolům, neboť kluci z kapely HornyBach na roušky serou.

V první polovině se budete hodně bavit. Emoce, sprostá slova, erotické obrazy a dokonce i prsa jen tak bez korzetu. Ach jak necudné, řekla by divačka klasického baletu, která se v zápalu dychtivosti vidět vše, kde tančí Matěj Šust, ocitne v Malostranské besedě. V přestavení se mluví a nejen sprostě, zpívá a to dost dobře, hraje na opravdové nástroje. Příběh se rozvíjí hlavně v první polovině a dostanete i dávku výborných komediálních výstupů. V tom vyniká Mathias Deneux a Viktor Kovalinka. Výprava je minimalistická, ale na kostýmech se Pavel Knolle vyřádil. Většina z nich je tedy hodně úsporných, ale některé vážně pobaví. Jsou to atleti boží, tak jim sluší vše, dokonce to, co úplně nemá. Femme fatale Kristýna Kornová nejen úžasně vypadá, ale zjevně zdědila po tatínkovi i pěvecké nadání.

Samozřejmě je to celé o tanci. Jsou to naši nejlepší tanečníci, tak co byste asi čekali jiného? Když přijde na tanec jsou prosté boží! Ať už jde o duety nebo jednotlivá vystoupení, ukáží vám, co opravdu nejlépe umí. Když tančí všech osm na tom malém pódiu, tak vám přijde najednou dost velké. Tancují tak, že se můžete i ztratit v ději a dostat se do jiných dimenzí. V mém případě unést se tancem. Dekkadencers je záska na jistotu v tom značně rozevlátém tanečním výsluní.

Po přestávce najednou zvolní rytmus a přichází procitnutí, ze světa světel, ramp, alkoholu, drog a rokenrolu, se ocitáte někde, kde zrovna netoužíte být a tu skleničku na stole pozvedne k ústům jen ten, co si dal vodu. Ve skutečnosti je to příběh o lásce, kde ji hledat. O štěstí, které přináší tanec, hudba, společenství. Sentimentální jsou však jen chvíli a přiměřeně, jinak je to pěknej odvaz teda!

Možná už je vám jasný, proč je to od osmnácti, jako nahota, sprostota a drogy. Ano na youtube už by to někdo zablokoval a odeslal do sekce mládeži nepřístupno. Jenže ono tu zkoušku z dospělosti může složit i padesátiletá fanynka Matěje Šusta, jelikož sprostá slova jsou někdy podstatná a když jsou dobře použitá sedí jako prdel na hrnec. Nahota nemusí být vždy odpudivá a útočící na první signální a drogy nemusí být jen super jízda.

Nechte se zlákat a dejte si dvouhodinový odvaz od reality, roušek a starostí. Uleví se vám a víte co, šla bych klidně znova, protože to určitě nebude stejné.


Tento blog vyjadřuje stanovisko jeho autora, nikoli celé redakce.

Další články tohoto redaktora na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.