420PEOPLE

stránka divadla na Facebooku
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
La Fabrika
Adresa: Komunardů 30, Praha 7 [zobrazit na mapě]
[tram 1-6-12-14-25 Dělnická, resp. U Průhonu]
DUP39
Adresa: Charvátova 10, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro B Národní třída, Můstek, tram 2-9-18-22 Národní třída]
Divadlo Archa
Adresa: Na Poříčí 26, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro B Náměstí Republiky (výstup Masarykovo nádraží), tram 3-8-14-24, bus 207 Bílá labuť]
Divadlo Ponec
Adresa: Husitská 24a, Praha 3 [zobrazit na mapě]
[bus 133-175-207 U památníku]
Nová scéna
Adresa: Národní 4, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[tram 6-9-17-18-22 Národní divadlo]
Poznámky a upozornění:
  • Krátkometrážní choreografie obvykle jsou spojovány a uváděny během jednoho večera v bloku.

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální inscenace

Taneční pocta ping-pongu - Jo Stromgren
Premiéra: 6.6.2015. Hudba: Jo Stromgren a citace. Choreografie: Jo Stromgren & kol.
Poslední uvedení: rok 2016.
„Ping-pong není jen sport. Je to filozofie. Recept na intelekt je směsicí Yin a Yang, Nebe a Pekla, Stephena Hawkinga a Uri Gellera s trochou Chalíla Džibrána a Brucem Lee na vrcholu.“
Peklo - Dantovské variace - Lucie Trmíková, David Prachař, Jan Nebeský & kol.  (1:05x)
Premiéra: 30.9.2014. Podle „Božské komedie“ Dante Alighieriho. Výprava: Petra Vlachynská. Hudba: Jan Šikl. Choreografie: Václav Kuneš, Nataša Novotná & kol. Režie: Jan Nebeský.
Poslední uvedení: rok 2017.
Tragikomické podobenství, spojující tanec a činohru, o krizi středního věku a o souboji se smutkem, nudou a leností, které se vkrádají do lidského života po uplynutí jeho první poloviny. „Peklo není místo, je to stav duše.“
M IS FOR... - kol.
Premiéra: 11.12.2012. Hudba: Louis Andriessen, Jan Trojan. Dirigent: Peter Vrábel. Choreografie: Nataša Novotná & 420PEOPLE.
Poslední uvedení: rok 2013.
Společná inscenace Orchestru BERG a souboru 420PEOPLE navazuje na řadu nekonvenčních projektů těchto dvou českých renomovaných uměleckých produkcí. Skladbu Louise Andriessena M is for Man Music Mozart vizuálně doprovodí projekce Petera Greenawaye navádějící do prostoru druhé časti večera. Tu tvoří zcela nová kompozice Rezonance na pěší vzdálenost od Jana Trojana z Orchestru BERG pro žestě a elektroniku, kterou rozpohybuje choreografie Nataši Novotné.
14´20´´ - Jiří Kylián  (0:15x)
Premiéra: 30.11.2011. Kostýmy: Joke Visser. Hudba: Dirk Haubrich (skladba inspirovaná dvěma motivy z díla Gustava Mahlera). Choreografie: Jiří Kylián.
Poslední uvedení: rok 2016.
Fragment z choreografie 27´52´´ Jiřího Kyliána pro Nederlands Dans Theater.
Package - Shusaku Takeuchi
Premiéra: 31.8.2010. Hudba: André Bach, Mark Tegefoss. Choreografie: Shusaku Takeuchi.
Inscenace fyzického divadla o lidech z kancelářského prostředí, nekonečnosti jejich práce s papíry a dokumenty, jejich snech a fantaziích, které nemohou kontrolovat.
Affordance - Václav Kuneš
Premiéra: 14.4.2010. Hudba: Robert Lippok, Ronald Lippok, Katsui Yuji, Lajkó Félix, Amos Ben-Tal a další. Choreografie: Václav Kuneš.
Základem Affordance je improvizační umění dlouholetého člena Ballett Frankfurt Michaela Schumachera. Do choreografického konceptu vstoupí jako aktér, či glosátor. Tanečníci během představení nikdy netuší kdy a kde se objeví. Tento moment překvapení visí nad představením od začátku, dodává večeru zvláštní průběh, všichni musí být neustále „ve střehu”, a to včetně diváků.
A Small Hour Ago - Václav Kuneš  (0:55x)
Premiéra: 6.11.2009. Kostýmy: Asaalia Khadjé. Hudba: Dirk Haubrich. Choreografie: Václav Kuneš.
Jsou momenty, které si s radostí neustále připomínáme a ty, na které se marně snažíme zapomenout. Kolik času (s)potřebujeme, než se odhodláme tyto změny přijmout? Akceptování těchto momentů, změn či událostí bylo důležitým zdrojem inspirace. Akceptování, jako krok novým, dalším směrem...
Golden Crock - Václav Kuneš  (0:20x)
Premiéra: 7.12.2008. Hudba: Lajkó Félix. Choreografie: Václav Kuneš.
Tři lidi spojuje stejné přání, stejný cíl. Cestou k němu musí nejprve ale objevit sami sebe. Mění se cesta, mění se lidé. Proměny proměn nás zavádějí do neočekávaných a nepředvídaných situací i míst. A právě tyto proměny mohou být ten pravý poklad.
On An Even Keel - Václav Kuneš  (0:20x)
Premiéra: 6.3.2008. kostýmy: Asaalia Khadjé. Hudba: Henry Purcell, Celine. Choreografie: Václav Kuneš.
Neustále hledáme okamžik, ve kterém bychom se cítili bezpečně, jako loď v přístavu, možná ale právě ten okamžik nastane teprve, až se rozhodneme vykročit do neznáma...
Small Hour - Václav Kuneš
Premiéra: 25.5.2007. Hudba: Robert Lippok, Ronald Lippok, Matthew Barley (na motivy H. Purcella). Choreografie: Václav Kuneš.
Přihodí se Vám něco, co navždy změní váš život; co potom znamená jedna hodina? Ten moment se vám znovu a znovu vynořuje před očima a myslíte na něj; celé hodiny, dny,měsíce a roky. Kolik hodin vlastně? A kolik hodin strávíte marnou snahou zapomenout na moment jiný? Ať tak či onak, trvá vám nekonečně mnoho hodin onu změnu přijmout.
Neen-Ya - Václav Kuneš  (0:20x)
Premiéra: 3.8.2006. Hudba: Nina Simon. Choreografie: Václav Kuneš.
Obrysy takové osobnosti, jakou byla Nina Simon. Tři krátké obrazy zachycující tuto ženu v různých obdobích jejího života, kde prvotním impulsem a inspirací pro mne byla její hudba. Nic víc, nic míň. Zkrátka Nina...

Zpět na aktuální inscenace


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 12.6.2019