A studio Rubín

Agónie a extáze Steva Jobse

Premiéra: 12.11.2015
Dramaturgie: Simona Nyitrayová. Režie: Radek Brož.
Poslední uvedení: září 2016.
Řídí se podle hesla Steva Jobse i dělníci z továrny v čínském Shenzenu, kde se vyrábí polovina veškeré světové produkce elektroniky, včetně značky Apple? Anebo jim stačí přežít dlouhé směny v náročných pracovních podmínkách? Zajímá nás, co se ve skutečnosti skrývá za slovy MADE IN CHINA?


inscenace již byla stažena z repertoáru

A studio Rubín
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
60 %
6011000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
5.1.2016 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Sociálně angažovaná stand-up komedie? Proč ne, dnes už je všechno možné, příště může přijít na řadu šoa, rwandská genocida či etnické čistky v bývalé Jugoslávii, případně "národně uvědomělé konečné řešení uprchlické krize" (je libo nebozez a letenku ke Středozemnímu moři?), ať jsme aktuální. Ale nakonec je možná nejdůležitějším sdělením této inscenace přiznání si, že jakékoliv téma je dnes možno širšímu publiku předat jen jako součást zábavy, masmédia to nevysloveně praktikují už řadu let. Jo a Tigran Hovakimyan je sympaťák.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Zdeněk Malinský  60 %
14.1.2016 | 59 hodnocení
+ souhlasím
Jak napsal Jiří Koula sociálně angažovaná stand-up komedie, tak trochu bez začátku i konce a  fanoušci značky Apple asi budou zklamáni, o jen Apple to zas tak úplně není. Asi to mělo v divácích vyvolat jakýsi pocit provinění a donutit je k zamyšlení nad otrockou prací dělníků v čínských továrnách, což vyvolá protiotázku, stejně jako u dětské práce: je lepší, když děti dělají v továrnách, aby uživili rodinu nebo je lépe, když se živí prostitucí, prodejem drog nebo svých orgánů? V tomto případě je to tak, že když to nebude Čína, bude to třeba levnější Bangladéš.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.