A studio Rubín

Traktát o stepním vlku (autodráha)

Premiéra: 15.12.2017 | 1:25x
V inscenaci použity citace Hermanna Hesseho, Lenky Lagronové, Henriho Pourrata, Andreje Tarkovského, Arkadije a Borise Srugackých, Davida Lynche a Barryho Gifforda. Dramaturgie: Dagmar Radová. Výprava: Michal Kubíček. Hudba: Igor Korpaczewski. Režie: Jan Kačena.
Autorská art brut inscenace volně inspirovaná „Stepním vlkem“ Hermanna Hesseho. „Traktát o stepním vlku se zdá být životním požadavkem jako dýchání a jídlo. V druhé osobě k tobě mluvím, protože jsem vlk. Rozuměj: chodím po dvou. Co se stane, když je ve vlku člověk...?“
A studio Rubín
Hodnocení inscenace
Redakce
43 %
Uživatelé
64 %
6451000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 20 %
Jiří Koula 50 %
Lukáš Holubec 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  20 %
(zadáno: 10.12.2018, počet hodnocení: 1774)
+ přínosný / zajímavý komentář
Nevyzpytatelný J. Kačena na téma vlk v člověku rozehrál sled více či méně (ne)srozumitelných asociací, každý z diváků snad může i některé pochopit. Kačena možná našel specifický styl, jemuž se herci zvládli přizpůsobit. V omezených prostorových možnostech scénograficky dobře řešené, výrazný hudební doprovod. Mě osobně zhruba v polovině přestalo bavit přemýšlet a hledat, co chce „básník říci“. Nepřinášelo mi ani potěšení nasávat energii, která šla z herců a jejich souhry. Představení se pro mě stalo útrpným čekáním na konec. Třeba se ale najdou diváci, které bude tento tvar bavit.
Jiří Koula  50 %
(zadáno: 4.1.2018, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
54,99 % Vnitřně koláž textů zaobírajících se vlkem v člověku, vnějškově sbírka toho, co se našlo na půdě. Změť nahodilých asociací a parciálních významů, jež s přibývajícím časem sice získává pevnější obrysy, i tak na mě ale celek působil jako kaleidoskop; je zábavné si s ním chvíli hrát, ale když jej odložíte, není důvod se k oné zkušenosti v myšlenkách vracet, co jste předtím nevykoukali, to už nedoženete.
Lukáš Holubec  60 %
(zadáno: 4.1.2018, počet hodnocení: 690)
+ přínosný / zajímavý komentář
Pocitová inscenace. Můžete se samozřejmě na představení připravit seznámením se s díly, které Jan Kačena (a kolektiv) využil k ztvárnění života vlků či vlkodlaků, nebo se můžete od všeho pokud možno oprostit a vnímat především atmosféru, scénu se všemi možnými detaily, režisérské vychytávky a v neposlední řadě i soustředěné herecké výkony všech tří představitelů vlčí smečky. A pokud budete alespoň částečně spokojeni či přímo okouzleni, a přesto budete tápat v naprostém pochopení, doporučuji se obrátit přímo na režiséra a možná vás po skončení představení provede i Ladovým obrázkem. Dobré, že?
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Aněs  30 %
(zadáno: 20.2.2018, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Divadlo hodno zařazení do stylu "současného umění". Obsah si v tom člověk musí najít sám. Jediná procenta jsou za výkony herců a pár dobrých scénických nápadů.
Kedy  80 %
(zadáno: 14.10.2020, počet hodnocení: 93)
Artaud  90 %
(zadáno: 4.5.2019, počet hodnocení: 216)
Lumca  50 %
(zadáno: 13.2.2018, počet hodnocení: 337)
Blumarik  70 %
(zadáno: 18.12.2017, počet hodnocení: 239)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.