Buchty a loutky

Posvícení v Hudlicích

Premiéra: 15.5.2014
Na motivy starých loutkových her. Dramaturgie: kol. Výprava a loutky: kol. Hudba: Vít Brukner, Tomáš Procházka & kol. Režie: Vít Brukner & kol.
Poslední uvedení: březen 2016.
Přeoblíbená komedie českých lidových loutkářů. Kterak zbloudil kníže Oldřich v křivoklátských lesích a zase se nalezl. A tentononc, zrovna bylo posvícení v těch Hudlicích. No a tak vostal na pár koláčků, vědérko pivečka a velkou muziku. A pak zase von pozvál, tentononc Matěje na posvícení do Prahy. Zkrátka komédie plná napětí, uvolnění a bratrských písní. A tak se ty knote skrčená, fofrem na posvícení pakuj...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Buchty a loutky
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
77 %
7731000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vladimír Rogalewicz  70 %
31.3.2016 | 737 hodnocení
+ souhlasím
Lépe to snad ani inscenovat nejde. Jako obvykle u Buchet a loutek nepřeberný gejzír nápadů, loutkařského umu i osobního nasazení účinkujících. Příjemně strávený večer. Přeci jen ale jde o hříčku bez větších mimodivadelních ambicí. Taková povedená besídka všech přítomných.
Hojojicek  90 %
29.11.2015 | 94 hodnocení
+ souhlasím
Tváří se to jako parodie a přitom je to nejčistší a nejpoctivější ztělesnění toho, co to paroduje. Příběh se hraje přesně tak, jak byl dávnými mistry sepsán, ač je vyšperkován řadou vtipů a rozšířen o mnoho velice vtipných postav a zjevení. (Celkově je to megavtipné.) Výprava vypadá, jak je předepsána a je patřičně starobylá (snad až na plastového sv. Havla). Kramářské písně, opékání jitrnic i jejich konzumace o přestávce ke hře velice sedí. Perfektní výkony všech a pozoruhodné dialekty. Super nápad Kašpárka, který si vždy donese vlastní druhý portál a do něho zatahuje i některé další postavy.
Klob  70 %
17.6.2015 | 128 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.