Crossroads

Defender

Premiéra: 11.8.2016. Dramaturgie: Ladislav Karda. Scéna: Eva Matoušová. Kostýmy: Anna Hrušková. Režie: Josef Kačmarčík
1:10x | Poslední uvedení: rok 2016.


Tragikomedie o dvou dějstvích, která ukazuje, jak těžké je komunikovat a doopravdy vnímat toho druhého. Jak těžká je snaha pomoci a pomoc také přijímat. Jak těžké je vyrovnat se s blížícím se koncem, zvlášť když do toho vstoupí láska.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Crossroads
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Jiří Landa 30 %
Pavel Širmer 30 %
Lukáš Holubec 70 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 70 %
(zadáno: 1.1.2017, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
65 % Přiznávám, že já režii Josefa Kačmarčíka neinvenční nazvat nemohu. Jeho nápady mě nejprve bavily samy o sobě, aby pro mě v závěru získaly i hlubší smysl. Po herecké stránce pak oceňuji Jakuba Kropáčka, Hana Mikulková mě naopak tak úplně nepřesvědčila právě ve finále.
Jiří Landa 30 %
(zadáno: 9.11.2016, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Hra sice získala v soutěži Alfréda Radoka čestné uznání, mě však o svých kvalitách zrovna dvakrát nepřesvědčila. Výsledku nijak nenapomohla ani neinvenční režie J. Kačmarčíka, jehož některé nápady působily spíš úsměvně. Herecky mě celkem oslovil J. Kropáček, v němž spatřuji zajímavý typ a talent, jeho partnerka H. Mikulková zaujala už o dost méně.
Pavel Širmer 30 %
(zadáno: 3.11.2016, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
Textu nelze upřít zajímavost. Režisérovy nápady snad v základu smysl měly, ale záměrná neobratnost v této koordinaci hře ublížila a odváděla pozornost od podstaty. Herečka H. Mikulková se potácela v přechodech mezi polohami a scénami poněkud neohrabaně. Lépe si počínal J. Kropáček. Celek se zdál být spíše školním cvičením či amatérským počinem než plnohodnotnou inscenací.
Lukáš Holubec 70 %
(zadáno: 13.9.2016, počet hodnocení: 656)
přínosný / zajímavý komentář
Tereza Březinová napsala duchaplný text, ve kterém nechybí humor skrze něž se dopracovává k aktuálním tématům jako je schopnost komunikace, těžkost vztahů a přizpůsobování. Nechybí tedy ani vážná linka a překvapivý zvrat. Text pak s velmi nápaditou režií uchopil Josef Kačmarčík a výborně vybral do páru Hanu Mikulkovou a Jakuba Kropáčka. Těch režijních a scénografických nápadů je opravdu mnoho a dodávají inscenaci svěžest. Jakub Kropáček svoji postavu hraje s charismatem sobě vlastním a velmi překvapí energická Hana Mikulková. Moc příjemný letní projekt, který by zasloužil déletrvající život.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.