Divadelní spolek Posun

Pavilon 13

Premiéra: 11.6.2022
Podle románu Kena Keseyho „Přelet nad kukaččím hnízdem“ a podle divadelní adaptace Dala Wassermana (v překladu Jaroslava Kořána). Výprava: Gabriela Víchová. Hudba: Dominik Roneš. Texty písní: Kryštof Jiřík. Pohybová spolupráce: Michal Kříž. Režie: Adéla Víchová.
Hra o tom, co je vlastně normální a jak tenká je hranice mezi duševním zdravím a duševní nemocí. Randle Patrick McMuphy přichází rozvířit stojaté vody jedné léčebné skupiny v průměrné klinice pro duševně choré. Ovšem ne všechno je přesně tak, jak se na první pohled zdá. Randle se zde setkává s celou řadou dalších mužů, pro které život za zdmi psychiatrické léčebny pod pevnou rukou vrchní sestry Ratchedové znamená cestu k doživotnímu uzdravení... Nebo ne...?
14!  
Divadelní spolek Posun
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
88 %
8871000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Lukáš Dostál  80 %
5.12.2023 | 15 hodnocení
+ souhlasím
85% - Za mě nejlepší představení tohoto souboru. Přiznávám, že k nim mám i trochu osobní vztah, avšak jistě mi ostatní hodnotící dají za pravdu, že jsem objektivní. D. Roneš svým výkonem vyniká, je šílený, je sympatický, je se svou postavou srostlý v jednoho. A. Růžičková, chladně svůdná, sebejistá. Zaujalo mnoho herců, ale chci jmenovat především J. Urbance, K. Peška, O. Vaňka a J. Karase, kteří podávají fantastické výkony. A. Víchová je talentovaná režisérka, má smysl pro situaci i pro celek.
MartinB  90 %
13.5.2023 | 125 hodnocení
+ souhlasím
V divadle se občas děsím hromadných scén. Je výzva, aby měl každý co hrát a zároveň se linky nebily mezi sebou. A. Víchová patří rozhodně mezi ty režiséry, kteří tohle umí ukočírovat. Její vedení herců je vynikající. D. Roneš je neuvěřitelný talent, ať jako herec nebo autor hudby. Fantastická je v roli Ratchedové A. Růžičková. Dojal mě J. Urbanec. Představení neztrácí nastavené tempo. Jestli máte rádi Přelet nad kukaččím hnízdem, tohle musíte vidět!
Viděl jsem hru na dvou scénách. Musím říct, že Venuše ve Švehlovce Pavilonu sluší i po technické stránce mnohem víc než Div. K. Hackera, kde se inscenace potýkala s dlouhými zatmívačkami.
Simča A.  100 %
18.3.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
S tímto spolkem jsem se setkala podruhé a opět jsem byla velmi mile překvapena. Celé představení jsem si moc užila, zaujalo mě a výkony herců byly skvělé.
LivKa  90 %
25.3.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Představení se mi moc líbilo,výkony herců byly bezva.Všechno jsem jim věřila.Těším se na další jejich představení(Racek).
N.Strauber  80 %
21.3.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Posun to zvládl! Představení nezklame znalce filmu ani literární předlohy, ke které přistupuje citlivě i svěže, v ději se neztratí ani neznalec původního příběhu. Některé postavy jsou sice i kvůli podobné mluvě trochu zaměnitelné, ale když si divák zvykne, uzná, že herci jsou vybraní dobře: McMurphy výrazný, Ratchedová chladná, náčelník charismatický. Představení je svižné a nic zásadního v něm nechybí. Chválím režisérku za uchopení hry a za snahu vytěžit maximum z malé scény divadla, která některé pasáže limituje. Děj však "uhání" stejným tempem až do konce, závěr pak tolik nevynikne. Kdyby měla inscenace o 10 minut více, nic by se nestalo.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.