Divadlo A.Dvořáka Příbram [hlavní scéna]

Bylo nás pět

Premiéra: 17.2.2011. Dramaturgie: Pavlína Schejbalová, Kateřina Fixová. Scéna: Richard Maška. Kostýmy: Petra Vykoukalová-Jůzová. Hudba: Pavel Kovařík. Režie: Ondřej Lážnovský.
1:40


Nová adaptace slavného laskavě-humoristického románu, který známe i díky rozhlasu a televizi. Všední i nevšední příhody pětice chlaců, řádka Poláčkových postav, na které jste už možná pozapomněli...
D6+

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo A.Dvořáka Příbram
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
60 %
6011000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 15.3.2011, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Samozřejmě, že nelze postihnout všechny epizody, které popisuje K. Poláček ve své knize. Nezdálo se mi však úplně dobré věnovat celou druhou část horečnatému blouznění Petra Bajzy, i když z divadelního hlediska bylo jistě atraktivní. Závěr tak ale působil nedotaženě. Herecky mě nejvíc oslovil Z. Kalina, který dokázal ztvárnit všechny postavy velice vtipně, takže jsem víceméně pokaždé čekal, kdy se konečně zase objeví na scéně. Z dalších výkonů bych vyzdvihl J. Nováka a V. Záveského. Pohodová inscenace, vhodná pro celou rodinu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ala 60 %
(zadáno: 21.3.2012, počet hodnocení: 128)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.