Divadlo A. Dvořáka Příbram [hlavní scéna]

Hostina dravců

Premiéra: 17.10.2019
Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Scéna: Aleš Valášek. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Zdeněk Dočekal. Režie: Martin Vokoun.
Poslední uvedení: září 2020.
Drama z období nacistické okupace Francie. Sofie slaví narozeniny a sedm blízkých jí přichází popřát a užít si pěkný večer. Všechno probíhá dokonale, ale jen do okamžiku, kdy se z ulice ozve střelba a na dlažbě zůstanou ležet dvě těla německých vojáků. Z každého bytu v domě, před nímž se vražda stala, bere gestapo dva lidi jako rukojmí. Sofie a její přátelé dostanou zázrakem právo vybrat dva, kteří se obětují pro ostatní. Je ta možnost volby ale výhodou? Oslava se najednou stává drsnou hrou o život, hostinou dravců. Skutečné povahy jednotlivých postav se nemilosrdně odkrývají...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo A. Dvořáka Příbram
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
73 %
7361000
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kirsten  90 %
19.5.2022 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Skutečně silný příběh podpořený dobrými hereckými výkony.
Verun3  60 %
27.11.2019 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Představení se mi líbilo, ale protože jsem viděla za poslední dobu spoustu lepších, hodnotím 60% procenty. Výkony herců chvályhodné ,zpočátku představení jsem se cítila napjatá, vyřešení konce se mi moc nelíbilo.
JirkaS  70 %
26.11.2019 | 275 hodnocení
+ souhlasím
Tohle je ten typ představení, na kterém se vlastně asi nedá mnoho zkazit. Pokud má divadlo dobré herce, režiséra, který ctí text, a dobré podmínky, vznikne profesorsky přesná inscenace, která zaujme a rezonuje v divákovi přesně tak, jak má, a u níž se publikum prostě nemůže nudit. Podotýkám, že nemusí vždy být samozřejmostí dobrý výsledek, ale zde se vše sešlo tak, že jsem se ani na okamžik nenudil, napjatě jsem čekal na vývoj děje a ve výsledku odcházel s pocitem, že jsem viděl dobré poctivé divadlo a přesné herecké výkony. A o to jde především. /25.11.2019 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana/
Ivo Železný  70 %
26.11.2019 | 282 hodnocení
+ souhlasím
999. varianta na téma jak se lámou charaktery v krizi. Naštěstí čtenář ani divák nemusejí přemýšlet, resumé dostávají už v názvu knihy či divadelního kusu a na jevišti se neodehraje nic, co by pro diváka nad dvacet let bylo překvapivé. Když se v potu tváře s jednou výjimkou rozlámou všechny, divák může jít domů.
Nicméně v Příbrami jsou vynikající herci. Kouř byl. Tentokrát funkční.
Maně mě napadá méně osudová analogie: Jsou to dobří přátelé? Jsou. A dědil jste s nimi? Na deset slov by ale diváci určitě nechodili.
Barka  80 %
11.11.2019 | 293 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Skvěle napsaná hra, kterou režisér Martin Vokoun uchopil s citem a vkusem. Herecké výkony všech herců jsou tradičně na velmi vysoké úrovni a naprosto vyrovnané. Obzvláště oceňuji Petra Floriána, který hraje nevidomého, aniž by si vypomohl černými brýlemi, to je velmi náročný úkol, který zvládl bravurně. Inscenaci rozhodně doporučuji všem divákům, kteří mají větší ambice, než se chodit do divadla jen pobavit.
Ala  70 %
7.12.2019 | 155 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.