Divadlo A. Dvořáka Příbram [hlavní scéna]

Obraz

Premiéra: 5.12.2013 | diváci na jevišti|1:30x
Překlad: Michal Lázňovský. Dramaturgie: Kateřina Fixová, Pavlína Schejbalová. Výprava: Kateřina Baranowska. Režie: Milan Schejbal.
Poslední uvedení: říjen 2015.
Známá komedie, originálně nahlížející na mužské přátelství. Tři kamarádi se scházejí pravidelně už patnáct let. Když si však jeden z nich koupí neuvěřitelně drahý obraz, má to za následek spor, který se stane zatěžkávací zkouškou v tomto dosud tak bezstarostném přátelství...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo A. Dvořáka Příbram
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Tomáš Vašíček 80 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  50 %
11.12.2013 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
Ačkoli hru autorka napsala pro čtyřicátníky, nastudování, která jsem viděl, mě utvrzují v názoru, že mnohem zajímavější je obsadit do těchto rolí starší herce. Ti pak dokáží z textu vykřesat jistou přidanou „životní hodnotu“ - a díky tomu se hraje víc o životě než jen o humorné zápletce s bílým obrazem a vzájemném hašteření tří chlápků. Přesným příkladem této úvahy byla příbramská inscenace. Trojici představitelů vlastně nelze nic moc vytknout, po stránce komediální si vedli přesvědčivě, jenže Reza psala i mezi řádky. A to z již zmíněného důvodu v inscenaci čitelné nebylo. Ale kdo za to může?
Tomáš Vašíček  80 %
28.10.2015 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Představení je na velmi vysoké úrovni. Milanu Schejbalovi se povedlo z herců Krále, Štabrňáka a Typlta dostat podle mého názoru přesně to, co bylo potřeba. Yasmina Reza je výborná autorka a její hry mají zvláštní jiskru. Ta v příbramském podání nevymizela. Vše běželo, jak mělo. Divák mohl být spokojen. Navíc se hlediště přesunulo přímo na jeviště, atmosféra o to více nezapomenutelná. Super práce, super výkon.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.