Divadlo A.Dvořáka Příbram [hlavní scéna]

Bohumil Hrabal, Ivo Krobot, Petr Oslzlý

Obsluhoval jsem anglického krále

Premiéra: 26.4.2017. Dramaturgie: Kateřina Fixová, Pavlína Schejbalová. Výprava: Kateřina Baranowska. Hudební spolupráce: Dalibor Gondík. Režie: Milan Schejbal.


Dramatizace známé novely s krásným českým jazykem a nezaměnitelným humorem, která byla původně vytvořena na konci minulého století pro brněnské divadlo Husa na provázku. Zajímavou divadelní formou vyprávěný příběh hlavního hrdiny Jana Dítěte, který prochází úsměvným učňovským obdobím v časech 1. republiky, zažívá dramata 2. světové války a svůj život končí v nelehké době budování socialismu v Čechách....
Divadlo A.Dvořáka Příbram
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
73 %
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 14.1.2018, počet hodnocení: 1270)
přínosný / zajímavý komentář
85 %. Kromobyčejně poetická inscenace, která kouzlo pábitelského textu Bohumila Hrabala zdařile umocňuje, ne-li v určitých pasážích dokonce povyšuje. Jak ti holubi na rozepjatých pažích hlavního hrdiny jsem se tetelila a vychutnávala si opojný pocit, kdy jsem se mohla divácky lísat ke každému ze zpřítomněných okamžiků. Ach, to všecko lidské doufání i zoufání, ta vůně života, který je trápením a naplněním současně!
Hodnocení uživatelů:
Petrr 70 %
(zadáno: 14.1.2018, počet hodnocení: 91)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno v pražském divadle ABC.
Barka 70 %
(zadáno: 11.5.2017, počet hodnocení: 126)
přínosný / zajímavý komentář
Je to hezké, krásná výprava, krásní a dobří herci, skvělá hudba... ale nějak mě to nebavilo. Možná mám ale jen problém s předlohou, která mě nebavila ani ve filmové podobě.
Jeannetta Mayer 80 %
(zadáno: 5.5.2017, počet hodnocení: 24)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.