Divadlo A. Dvořáka Příbram [malá scéna]

Prodaná nevěsta

Premiéra: 17.12.2015 | 1:10x
Dramaturgie: Kateřina Fixová, Pavlína Schejbalová. Výprava: Richard Maška. Hudební spolupráce: Dominik Renč. Režie: Ondřej Lážnovský.
Poslední uvedení: duben 2017.
Klasická česká komická opera v provedení činoherního souboru.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo A. Dvořáka Příbram
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
70 %
7021000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 30 %
Tomáš Vašíček 90 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  30 %
30.12.2015 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
Další z inscenací O. Lážnovského, která mě svým stylem humoru naprosto minula. Herci sice jeho vizi sloužili seč mohli, vytvářeli předepsané situace, ovšem celé to na mě působilo nepřesvědčivě (snad jen vyjma A. Fixové v roli Mařenky a V. Seniče coby Vaška). Jedná se o projekt, z něhož bude divák buď nadšen, nebo naprosto zklamán. Patřím do druhé skupiny, i když dokáži ocenit, že tvůrci měli koncepci promyšlenou.
Tomáš Vašíček  90 %
16.12.2015 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá Anna Fixová, jako Mařenka. Výborné pěvecké výkony. Režisér Lážnovský se může radovat, co mělo, se povedlo. Hra jako z jiné dimenze, ne nepodobná ztvárnění Tajemného hradu v Karpatech, který se v Příbrami také velmi povedl.

Je to radostné, veselé a roztomilé představení. Aranžmá se povedlo, jedná se o nevšední zážitek pro dospělého diváka. Světově známá klasika z české vesnice má i dnes v divadelní dramaturgii svoje místo a v Divadle A. Dvořáka to správně odhadli.

Kromě Fixové zaslouží chválu Jiří Vojta, Eliška Dohnalová či Robert Tyleček, herecky pak tahoun Martin Dusbaba.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kubinoss  70 %
13.6.2016 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Příjemná legrační komedie, kterou je třeba brát s nadsázkou. Příbramský ansámbl je moc fajn.
Ala  70 %
29.12.2015 | 167 hodnocení
+ souhlasím
Další hravá inscenace příbramského divadla v krátké době. Anička Fixová, Jiří Vojta i zbytek souboru odvedli opět moc dobrou práci. V kombinaci s krátkou stopáží do hodiny a čtvrt naprosto ideální oddechovka po náročném pracovním dni, takže dneska mi tohle představení opravdu sedlo :-).

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.