Divadlo A. Dvořáka Příbram [hlavní scéna]

Stráže! Stráže!

Premiéra: 19.5.2011 | 2:45
Překlad: Jan Kantůrek. Dramaturgie: Kateřina Fixová, Pavlína Schejbalová. Výprava: Kateřina Baranowska. Hudba: Dalibor Gondík. Režie: Milan Schejbal.
Poslední uvedení: březen 2013.
Humoristická fantasy podle známé knížky Terryho Pratchetta. Čestný a naivní mladík Karotka, vychovaný přísnými trpaslíky, přichází do zkaženého velkoměsta a stává se členem městské policie, tzv. noční hlídky. Netuší, že tu existují také dva velmi vlivné cechy, vrahounský a zlodějský. Hlídka začíná řešit zapeklitý případ, sérii vražd, jejichž stopy vedou až do nejvyšších kruhů. A potom přiletí draci...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo A. Dvořáka Příbram
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
70 %
7021000
Hodnocení redakce
Pavla Haflantová 70 %
Jiří Koula 70 %
Jiří Landa 60 %
Pavel Širmer 60 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavla Haflantová  70 %
16.11.2011 | 355 hodnocení
+ souhlasím
Asi jsem divná, ale Příbramské zpracování Pratchetta mě bavilo minimálně stejně tolik, jako inscenace v Dlouhé. Přičítám to hlavně (pro mě) novým tvářím, které neznám z jiných rolí a proto jsem si mohla dosyta užít mimiku, grimasy atd. aniž bych byla zatížena tím, že to už jsem viděla tamhle a tuhle. A trpaslíci na začátku byli naprosto super! A dráček! :)
Jiří Koula  70 %
14.9.2011 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace relativně svižně ubíhala, o zábavu nebyla nouze, bahenní dráček Errol byl naprosto rozkošný. Pravdou ale je, že pachuť nastavované kaše se v závěru kdesi vzadu na patře objevila.
Jiří Landa  60 %
14.9.2011 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
Oceňuji především sehranost celého souboru a další z výtečných výkonů V. Záveského. Inscenace byla dobře vystavěná, jednotlivé scény vkusně zpracované (až na některé zbytečné podbízivosti viz. Anča Dlaňová apod.), jenže jejich sled bohužel tříštily výstupy (i když celkem vtipné) Poznámky pod čarou v podání Kateřiny Fixové. Na výsledném pozitivním dojmu se značně podílela velmi zdařilá výprava K. Baranowské.
Pavel Širmer  60 %
21.6.2011 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
V Divadle v Dlouhé umějí udělat Pratchetta lépe, ale příbramské divadlo se s ním vypořádalo se ctí. Svižná zábavná inscenace s vhodnou a hravou výpravou. Inscenátoři bohužel zbytečně oslabili nabízející se asociace na organizovaný zločin, politiku a korupci. Také bylo vidět, že tvůrcům při zkoušení postupně docházel dech. Počáteční nasazení mělo sestupnou tendenci, zejména ve druhé polovině už nebyly scény tak vypointované. Bahenní dráček nezapomenutelný! Zloducha si V. Záveský doslova užíval, dobré výkony J. Vojty a L. Typlta. Ostatní se jim nevyrovnali, byli průměrní či slabší.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Helluc  60 %
18.2.2017 | 10 hodnocení
+ souhlasím
01/2012
Togaf  80 %
26.9.2013 | 168 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.