Divadlo A. Dvořáka Příbram [hlavní scéna]

Tartuffe

Premiéra: 29.5.2014 | 2:00
Překlad: František Vrba. Dramaturgie: Kateřina Fixová, Pavlína Schejbalová. Scéna: Karel Glogr. Kostýmy: Jozef Hugo Čačko. Hudba a režie: Daniel Hrbek.
Poslední uvedení: květen 2015.
Ostře satirická a kdysi zakazovaná komedie, pranýřující pokrytectví a jeho vychytralé praktiky, které jsou nejspíš bohužel nesmrtelné. „Svatoušek“ Tartuffe se dokázal vetřít do přízně váženého pana Orgona a omotat si jej kolem prstu natolik, že tento milující otec zapomíná na skutečné blaho své rodiny a zaslepeně věří jen a jen slovům tohoto podvodníka. Připíše mu svůj dům, zaslíbí dceru a snad by mu dal i svou vlastní manželku za ženu. Chová se jako blázen, ale nepochybně by i vám doporučil, abyste si pořídili Tartuffa do domu...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo A. Dvořáka Příbram
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Jiří Landa 60 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
3.1.2016 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
74,99 % Inscenace, v níž se Danielu Hrbkovi podařilo závěrečným alternativním zakončením zcela převrátit nejen Moliérovo vyústění, ale i pohled na celé předchozí dění, nádherná ukázka moci, již má divadelní realizace nad textem.
Jiří Landa  60 %
17.10.2014 | 2975 hodnocení
+ souhlasím
Solidní inscenace, která ovšem až na závěrečný (a popravdě ne zcela jasně ihned pochopitelný) výstup postrádá odpověď na otázku, proč byla na repertoár nasazena. V textu je totiž možno hledat nejrůznější výkladové souvisloti, což jsem v tomto nastudování postrádal. Takto se tedy jednalo "jen" o celkem dobrou zábavu. Herecky nejvíce zaujali H. Lapčíková a L. Král.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.