Divadlo A. Dvořáka Příbram [hlavní scéna]

Tři v tom

Premiéra: 10.6.2010 | 2:30
Výprava: Samiha Maleh. Režie: Martin Pacek.
Poslední uvedení: jaro 2012.
Legendární hra inspirovaná commedií dell´arte, která sice pojednává o vážných věcech, ale podává je svébytným a absolutně nevážným způsobem. Sestry Lucinda a Ardélie ve stejný čas spolu se služkou Colombinou zjistí, že jsou v jiném stavu. Před přísným otcem předstírají nemoc a on se snaží o jejich uzdravení. Tři nápadníci a budoucí otcové se přestrojují za léčitele, zaříkávače i moudrou ženu znalou ženských potíží, aby se ke svým milým dostali...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo A. Dvořáka Příbram
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
80 %
8011000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Jiří Landa 60 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
26.7.2010 | 2036 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavá variace na commedii dell’arte, s jejímž žánrem autor zachází velmi volně. Téma lásky a peripetií kolem svatby obohacuje moderními prvky jako těhotenství a rodičovská zodpovědnost. Příbramská inscenace (posunutá ještě více k současnosti) za legendárním pojetím Činoherního klubu zaostává, po dramaturgické stránce trochu vázne. Vulgární stránka textu je možná posílena zbytečně moc, ale naštěstí nesklouzává pod důstojnou mez. Herecky není inscenace zcela vyvážená, ale někteří aktéři zaujmou. Přes jisté nedostatky je inscenace zábavná, má spád, některé zápletky jsou zdařile rozehrány.
Jiří Landa  60 %
3032 hodnocení
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Hiko  80 %
44 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.