Divadlo A. Dvořáka Příbram [hlavní scéna]

Umění vraždy

Premiéra: 2.4.2015 | 1:45
Dramaturgie: Kateřina Fixová, Pavlína Schejbalová. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Překlad a režie: Adam Doležal.
Poslední uvedení: červen 2016.
Komediální thriller současného amerického autora odehrávající se v hale ne právě tradičního domu, ne právě tradičních manželů. Jack a jeho žena Annie jsou malíři, Jack dokonce velmi slavný. Právě čekají na svého galeristu Vincenta, kterého pozvali na večeři. Od okamžiku, kdy Vincent dorazí, se rozjíždí rychlý sled bizarních situací. Annie Vincentovi navrhuje, že spolu spáchají zločin. Vincent zprvu odmítá, ale když se dozví pravdu o Jackových obrazech, nakonec souhlasí se vším. Do hry vstupuje ještě irská pomocnice v domácnosti, která se snaží ze všech sil získat povolení k trvalému pobytu...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo A. Dvořáka Příbram
Hodnocení inscenace
Redakce
68 %
Uživatelé
-
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  60 %
27.4.2016 | 1551 hodnocení
+ souhlasím
65 %. Detektivní komedie obsahující všechny potřebné ingredience: spád, humor, napětí i momenty překvapení. Sehrané herecké kvarteto, zdařilá a funkční scéna a hudební složka diváckou spokojenost podtrhují. Mimochodem, už pátým dnem se mi nedaří dostat ten "relaxační song" z hlavy! :)
Jiří Landa  60 %
26.4.2016 | 2973 hodnocení
+ souhlasím
Příjemná detektivní komedie s klasickou překvapivou zápletkou, jejíž rozuzlení je celkem předvídatelné - pokud divák zhlédl aspoň několik inscenací her podobného typu. Autorovi nelze upřít, že umí napsat dobré dialogy, které v tomto nastudování vynikly i díky grotesknějšímu stylu režijního vedení. Inscenace tak měla spád a nenudila. Herecky nejvíc zaujali A. Fixová a P. Florián. Milá zábava. Nic víc, ale ani nic míň.
Jiří Koula  70 %
3.1.2016 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
74,99 % Dobře udělaná žánrovka, která mě bavila i překvapila, co víc od detektivní komedie chtít?
Tomáš Vašíček  80 %
17.8.2015 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Trochu jsem se bál, abych se nenudil - přeci jen detiktivka na jevišti... Nakonec ale milé překvapení a velmi, velmi nečekané rozuzlení. Je tam téměř vše, co lze od detektivky na divadle čekat a herecké výkony jsou na vysoké úrovni /viděl jsem verzi s Eliškou Dohnalovou/. Divák je po celou dobu v mírném napětí a zvědavý. A i když pozorně sledujete vše, těžko uhodnote kdo a jak nakonec skutečně zemře. Je to hra bláznivá a velmi zábavná. Poctivě udělané divadlo, dobře zrežírované s velmi důmyslným provedením scény. Super!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.