Divadlo Aqualung

Vynález zkázy new generation

Premiéra: 9.9.2014. Podle stejnojmenného románu Julese Verna. Dramaturgie: kol. Scéna: Hynek Dřízhal. Kostýmy: Jitka Kotíková. Hudba: Josef Počepický. Texty písní: Kryštof Hanzlík. Režie: Martin Tichý.
1:35x | Poslední uvedení: listopad 2017.


Vernův svět ožívá a nikdy už nebude stejný! Strhující podívaná s ponorkami, padouchy a dramatickými zvraty. Vynález zkázy pohledem šikovatele Josefa Vimra. Šílená setkání v podivuhodné době plné převratných vynálezů. Zachrání kapitán Nemo svět? Nalezne Atlantidu, nebo ztracenou dceru? Co skutečně vynalezl profesor Roch...?
D10+

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Aqualung
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
45 %
4521000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Pavel Širmer 50 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 27.12.2014, počet hodnocení: 1564)
přínosný / zajímavý komentář
64,99% A mně se to celkem líbilo, námět pro steampunkovou poetiku Aqualungu jako stvořený (vlastně bez toho jako), pravdou ale je, že se o nějaké přesvědčivé rozdmýchání minulých plamenů nejedná.
Pavel Širmer 50 %
(zadáno: 26.9.2014, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
55%. Variace nejen na Verneův román, nespočet odkazů na jiná díla a společnost. Celek sice souvislý, ale přece jen zbytečně překombinovaný, zápletek a „dobrodružství“ bylo zkrátka moc. Poměrně často se objevila vtipná situace, ale ani nezajímavých a hluchých okamžiků bohužel nebylo málo. Hudebně dobré, výtvarně obstojné. Práci herců se mnoho vytknout nedá, hráli s potřebným nadhledem i smyslem pro nadsázku. Inscenace neunaví, může třeba i pobavit, přesto bych s doporučením k návštěvě váhal. Ještě před cca pěti lety nabízel Aqualung mnohem vydařenější, hravější a zábavnější kousky.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Sybila 80 %
(zadáno: 5.5.2016, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemně strávený večer plný napadů, živé hudby i netradiční Aqualungovské poetiky - doporučuji vidět.
Gimli35 10 %
(zadáno: 11.11.2014, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Manipulace s většími rekvizitami jako na besídce základní školy, opakující se hudební motivy, spoustu laciných vtípků... Zajímavých a opravdu vtipných momentů bylo příliš málo na to, abych dal více než 10%.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.