Divadlo Aqualung

Zabte ošklivé

Premiéra: 27.11.2017 | 1:30
Překlad předlohy: Vladimír Landa. Dramaturgie: David Pečírka. Scéna: Hynek Dřízhal. Kostýmy: Lenka Polášková. Hudba: Josef Počepický. Texty písní a režie: Petr Vodička.
Poslední uvedení: rok 2018.
„Crazy crimi erotic science & politic fiction.“ Dramatizace románové parodie na americkou tvrdou školu od přední postavy pařížské existenciální avantgardy Borise Viana. Absurdní příběh plný dramatických zvratů, ve kterém jde o budoucnost lidstva - alespoň tedy jeho méně hezké části. Hlavní hrdina, mladý atletický Adonis Rock Bailey, je unesen z baru na záhadné místo, kde je nucen milovat se s božsky nádhernou dívkou. Protože však složil slib panictví, odmítne. Po propuštění začne se svými přáteli pátrat po únoscích...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Aqualung
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
67 %
6761000
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Mkrat  90 %
19.12.2017 | 24 hodnocení
+ souhlasím
zábavná inscenace plná vtipu, spojení s živou hudbou potom doplňuje pěkný zážitek.
Monulinka  60 %
6.12.2017 | 391 hodnocení
+ souhlasím
Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli to bylo super, nebo průšvih :D Tahle komiksová sci-fi parodie baví svou nápaditostí a hravostí. Délka premiéry byla něco přes 2 hodiny a musím říct, že mi to přišlo dost dlouhé, hlavně kvůli často zbytečným přestavbám, střihům i opakujícím se fórkům. Moje druhé setkání s Divadlem Aqualung a dojmy jsou de facto stejné, takže kdo je naladěn na jejich tvorbu, zřejmě bude spokojen více.
Eviik  60 %
28.11.2017 | 289 hodnocení
+ souhlasím
Představení nelze upřít hravost a rovněž nadšení všech herců. Na druhou stranu bych některé pasáže trochu zkrátila. Hra by pak měla trochu větší tempo. Rovněž příliš časté střídání jednotlivých výstupů působí trochu rušivě. Jako nenáročnou oddechovku ale můžu hru vřele doporučit. Některé hlášky mě upřímně pobavily. :-)
Blumarik  90 %
27.11.2017 | 239 hodnocení
+ souhlasím
Je to tak absurdní, až je to dobré! Tedy pokud jde o předlohu. V hlavní roli Vašek Rašilov? Super! Škoda, že není tak "populární", jako jeho starší bratr. Televizní diváci netuší, oč přicházejí, ale takových případů je nespočet. Je vidět, že tahle parta má za sebou poměrně velký kus dobré práce.
Petr.trep  10 %
17.4.2018 | 171 hodnocení
Kajinah  90 %
17.4.2018 | 1 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.