Divadlo Archa

Virtual Ritual

Premiéra: 2.10.2019. Výprava a režie: Jan Mocek.
společný projekt Divadla Archa a SixHouses


Originální gamingová performance, jež své diváky přivádí do paralelního světa online videoher (MMO), do kterých se každý den po celém světě logují do miliony lidí. Je průzkumem digitálních měst, jejich obyvatel, zákonitostí a rituálů, které formují zdánlivě beztížný svět, ve kterém je možné téměř cokoliv. Tři performeři vytvoří expertní gamingový panel, aby otestovali potenciál herního města...
15!
Divadlo Archa
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
80 %
8041000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 80 % Tip Pavel Širmer
Termíny představení
19.11. (Čt) 19:00 divadlo; FESTIVAL AKCENT; Archa školám Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 80 % Tip Pavel Širmer
(zadáno: 9.3.2020, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
Jan Mocek s trojicí neherců ve svém projektu představuje celosvětově populární virtuální svět her, kde hráč může ve fiktivním městě (beztrestně) využívat prakticky neomezených možností. S přibývající dobou sledování je divák stále intenzivněji vybízen k přemýšlení, což pak kulminuje při konfrontaci s reálným světem, která je pojata velice rafinovaně, děsivě a zároveň s účelným humorem. Inscenace je ve značné míře závislá na propracovaném technologickém řešení i na autenticitě performerů. Originálnímu projektu není prakticky co vytknout a těšme se, jakou cestou se Mocek vydá příště.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ales04 80 %
(zadáno: 5.12.2019, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Netradičně pojaté představení s porovnáním života ve virtuální realitě a v reálném životě.
Dawson321 80 %
(zadáno: 3.12.2019, počet hodnocení: 73)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno na festivalu Akcent: Rozhodně v dnešní době zajímavá inscenace v žánru dokumentárního divadla. Děj nás zavede to prostředí PC série GTA, kde se seznamujeme s jednotlivými avatary hlavních hrdinů a na nich je ukazováno, co všechno je v této hře možné. Pro diváky, co hru neznají, je to jistě přínosné. V druhé části hry jsme v "reálném" prostředí na ulici a zjišťujeme, že vlastně realita je v mnoha věcech dost podobná i herní sérii.
Antoano 80 %
(zadáno: 27.2.2020, počet hodnocení: 40)
Paya888 80 %
(zadáno: 20.10.2019, počet hodnocení: 273)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.