Divadlo DISK [katedra činoherního divadla]

Turista

Premiéra: 30.9.2008 | 2:50
Překlad a dramaturgie: Veronika Musilová Kyrianova. Úprava: Veronika Musilová Kyrianova, Lucie Ferenzová. Scéna: Jana Hauskrechtová. Kostýmy: Radka Vyplašilová. Hudba: Vložte kočku. Režie: Lucie Ferenzová.
Existenciální thriller z kempu. Uprostřed léta se na bývalém bitevním poli u Waterloo sjíždí turisté, kteří si pod dohledem militantního majitele užívají radovánek na idylické dovolené. Zanedlouho ale přijde dusná noc, během níž je z řeky vyloveno mrtvé tělo zmizelého malého chlapce. Vypukne panika, vyvřou bitvy, jež byly dosud sváděné pod povrchem. Historie Evropy pokračuje dál...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo DISK
Hodnocení inscenace
Redakce
20 %
Uživatelé
60 %
6031000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 20 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  20 %
26.4.2013 | 2993 hodnocení
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Falos  50 %
20.2.2015 | 224 hodnocení
+ souhlasím
skvelej jirka konvalinka, ondrej cerny moh predvest vic
Guildenstern  60 %
419 hodnocení
+ souhlasím
někdo na ČSFD u hodnocení snímku Mamma mia! napsal, že měl pocit, že ho ten film chce zabít. něco podobného by se dalo říci i tady u této hry. začátek je vážně dost rozpačitý a rozpaky nezmizí až do přestávky, pak už to ale člověk začne brát s nadhledem a celkem se i bavit, rozhodně se vyplatí počkat si na druhou půlku! na konci jsme si říkali, že více smrtí toho fakana, bychom nepřežili, ale nebylo to vůbec marné na druhou stranu. vyřádili se tu herci, režisérka, hudebníci, kostyméři a asi celkem všichni, před tou dávkou fantazie je nutno smeknout, na druhou stranu by možná neškodil nějaký sjednocující prvek, pospolitější stylizace apod. takhle to byla zběsilá jízda a myslím, že studenti museli být během zkoušení permanentně sjetí, rozhodně to ale dopadlo nakonec lépe, než podobně laděný Čardym. nejvtipnější je, že tohle hrála činoherní katedra a ne alterna! potěš koště :-)
Sonic  70 %
331 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.