Divadlo F. X. Šaldy Liberec [Šaldovo divadlo]

Funny Girl

Premiéra: 31.3.2017
Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Linda Keprtová. Výprava: Renata Slámková. Choreografie: Ivana Dukić. Dirigenti: Dan Kalousek, Jan Bubák. Režie: Jana Janěková.
Poslední uvedení: prosinec 2018.
Slavný muzikál inspirovaný životním příběhem jedné z největších amerických hvězd první poloviny 20. století Fanny Briceové. S touto hvězdou se setkáváme na začátku její kariéry, nahlížíme do jejího komplikovaného vztahu s Nickem Arnsteinem, závidíme jejímu talentu, snažíme se porozumět jejím motivacím, sympaticky fandíme jejím úspěchům, přihlížíme jejím pádům, abychom se nakonec všichni jednoznačně, tak jako Nick Arnstein, do Fanny zamilovali...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
40 %
4031000

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Slávka  40 %
(zadáno: 16.6.2017, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
No, nevím. Hudba je super. Ale jinak... Režie, scéna, nápad - nic z toho tam není. Paní Osičková je neskutečně přepjatá, až nesympatická, (Příhodová podstatně lepší, ta mě bavila i dojala), oba představitelé Nicka jsou absolutně bez sexepílu, takže člověk nechápe, proč si Fanny vybrala zrovna je. Paní Macháčková, která měla být zřejmě slavným jménem co na libereckou Fanny přitáhne obecenstvo, je naprosto katastrofální, neumí zpívat, což je v muzikálu problém a místo hraní se neustále pitvoří. Pár věcí inscenaci zachraňuje (Šinkovská, balet, Malinovský...), ale jinak je celkový dojem rozpačitý.
Jitba  10 %
(zadáno: 31.5.2017, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Zklamání, rozvleklé až nudné... Někdy představení zachrání kostýmy a scéna - tak to tady nebylo, ani projekce mě v tomto případě nijak neoslovila. Jediné plus bylo použití krásné staré opony...
Coward  70 %
(zadáno: 1.7.2017, počet hodnocení: 242)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.