Divadlo F. X. Šaldy Liberec [Šaldovo divadlo]

Lidi

Premiéra: 14.11.2014
Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Martin Urban. Výprava: Jitka Moravcová. Hudba: Petr Otto Čermák. Režie: Petr Palouš.
Poslední uvedení: leden 2016.
Anglická komedie, jejíž děj se točí kolem tří sester a jejich rodinného sídla skrývajícího nejen řadu pamětihodností, které konzervují už neexistující „starou dobrou Anglii“, ale taky řadu kuriózních tajemství. Sestry však nemají na budoucnost domu stejný názor, nablízku číhají spekulanti, kteří by rádi přišli za levno k jejich majetku. „Krkavcům“ nahrává i to, že dědická daň je velká k nezaplacení, a tak se zdá, že výhodnější je i nevýhodný prodej...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
53 %
5331000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Coward  30 %
8.1.2015 | 279 hodnocení
+ souhlasím
Tato komedie měla nahradit anglickou komedii Rodina je základ státu, kterou napsal Ray Cooney. Režie Petra Palouše byla jako vždy skvělá, stejně jako herecké výkony. První půlka mě moc nebavila; mám rád suchý anglický humor, ale když se vše stále omílá dokola a k ničemu se nedospěje, tak na přestávku přicházím značně znaveně a doufaje, že 2. část bude lepší. Tak se i stalo - situační a slovní komika mě dost pobavila. Díky 2. půlce se mé konečné hodnocení došplhalo k 30% (uvažoval jsem dlouho o 20%)
Spiteri  60 %
19.11.2014 | 54 hodnocení
+ souhlasím
Část inscenace jako by byla z jiného představení. Mě pobavila, ale fascinována jsem nebyla.
Slávka  70 %
19.2.2015 | 53 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.