Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Nová scéna]

Alenka v říši divů

Premiéra: 22.6.2019. Překlad knihy: Aloys Skoumal, Hana Skoumalová. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Jakub Kudláč. Pohybová spolupráce: Jarmila Hruškociová. Režie: Natália Deáková.


Jevištní podoba slavné knihy o Alenčiných dobrodružstvích v říši divů a za zrcadlem. Alenka, vstupuje do ireálného světa snů, kde se jednání postav, čas, podoba věcí, city, pocity a nálady prudce mění. S dychtivou neústupností překonává úskalí své cesty. Potkávání s fantaskními bytostmi, podivnými zvířaty a oživlými věcmi otevírá s poezií a hravostí brány jejímu sebepoznávání...
D10+
Anketa 2019
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2018 do listopadu 2019, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 29. února.
Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
35 %
3551000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Bišu 10 %
(zadáno: 11.11.2019, počet hodnocení: 182)
přínosný / zajímavý komentář
Zařadit tuto inscenaci na předplatné pro dospělé diváky je nehoráznost. Prozíravě jsem místo manžela vzala sebou desetiletou vnučku, která chodí do divadla často, ale ani té se to nelíbilo, hodnotila to jako slátaninu.Pro menší děti, kvůli složitému a místy nesrozumitelnému textu a horrorovému ladění, zcela nevhodné. Nevím pro jakou cílovou skupinu to mělo být. Reakce seniorů, za zlevněné vstupné mimo předplatné, byly také negativní, jak jsem slyšela. Paní Deáková opět zklamala, už pokolikáté !!! 10% za kostýmy, finančně evidentně náročné a herce, kteří sice dělali co mohli, leč zbytečně.
RaB 10 %
(zadáno: 28.6.2019, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nemohl jsem se dočkat přestávky, abych mohl odejít...
Vůbec nevím, co tohle má společného s L. Carrollem (mimo jména hlavních představitelů). Natálie Deáková opět experimentovala a tentokrát to bohužel nevyšlo.
Patti 60 %
(zadáno: 6.9.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Už před návštěvou představení jsem si říkala, jak se asi dá taková kniha převést na divadelní prkna. Odpověď přišla brzy - hodně těžko. A kamarádka, které literární předlohu nezná, se nechytala vůbec, připadalo jí to celé o ničem. Hodnotím výkon herců, skvělý jako vždy, a docela povedenou scénu. Za mě 50%, a dalších 10% přidávám za kočku Šklíbu a sympatickou představitelku hlavní role.
TEATRo VADER 60 %
(zadáno: 30.6.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Herecký koncert, paradní hudba, uchazející dekorace a masky/kostymy, decentní svetelný design. To by se zdálo býti součtem hodnot pro dobrou hrou, že? Naopak! Nikterak! Za režiserským stolkem seděl Klaus Kinski, zlosyn zlosynů, co fakt nechápe děti. Jednotlivé postavy jsou krutě zlostné. Živá hudba působí jak z horroru. Pověstná hláška Alenky ("podivnejší a podivnejší") zcela chybí, což je jako sebrat Králíkovi hodinky či kočce Šklíbě škleb. Housňák by asi řekl, že: "je to nadobro špatně," ale to zas ne! Právě díky hereckému pitvoření si tuto hru mužete užít. I když vpravdě po svém. 55%

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.