Divadlo J. K. Tyla Plzeň [Malá scéna]

Okouzlující slečna

Premiéra: 24.2.2018
Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy: Josef Jelínek. Choreografie: Martin Šinták. Dirigenti: Josef Kurfiřt, Jiří Petrdlík. Režie: Zbyněk Brabec.
Poslední uvedení: květen 2019.
Komediální revuální opereta ze 30. let. Mladý ministerský úředníček Pavel je zasnouben s dcerou svého šéfa Luisou. Na jeho víkendové chatě jednou v noci zazvoní zvonek a do dveří vstoupí okouzlující slečna, které se porouchalo auto...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
8041000
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Armin  80 %
26.3.2019 | 33 hodnocení
+ souhlasím
Poctivě a s chutí inscenovaná operetka. Zajímavě vyřešená scéna, jen škoda, že orchestr zůstal schován za záclonou. Děj je nenáročný, lehce plyne, všichni výborně hrají i zpívají. Pokud si divák chce odpočinout, potřebuje "vypnout" a užít si výborně nastudovanou hudbu a příběh pro pamětníky, je tu správně. A když se ještě herci odbourají přímo na scéně, nemá to chybu:-) Doufám, že v podpoře operety budete pokračovat.
Bišu  80 %
27.5.2018 | 214 hodnocení
+ souhlasím
Pro milovníky operetního žánru příjemné představení. Na "velké" operety to nedosáhne, ale to se ani nepředpokládalo. Oblíbení zpěváci plzeňské operetní scény opět nezklamali, překvapivě vynikající Z. Kopřivová v hlavní roli, výborná scéna, kostýmy, příjemná prvorepubliková atmosféra. Milovníci operety budou rozhodně spokojeni.
Doufám, že pan Z. Brabec bude i nadále pokračovat v této bohulibé činnosti.
J.S.  80 %
27.5.2018 | 145 hodnocení
+ souhlasím
Nudný život drobného ministerského úředníka vykolejí náhodné setkání s okouzlující dcerou milionáře.Příběh se šťastným koncem,jehož iluzi rád podlehne každý,je připomenutím tradičního divadelního repertoáru 1.pol.20.st. Inscenátoři ke hře přistoupili s respektem,ale současně ji přizpůsobili nárokům současného divadla.Herci jsou kompaktní se ztvárňovanými typy,i když místy zbytečně přehrávají.Scénograficky velmi dobře pojatá Malá scéna je obsazena početným symfonickým orchestrem,jehož síla občas ubírá na srozumitelnosti zpívaných textů. Celkově jde však o kvalitní představení, radost z divadla.
Janet  80 %
6.10.2019 | 48 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.