Divadlo Komedie

Her Master´s Voice

Premiéra: 28.3.2014 | komorní scéna|1:15x
Dramaturgie: Jan Novotný. Scéna: Milan David. Kostýmy: Kateřina Bláhová. Hudba: Eva Vrbková. Režie: Vojtěch Štěpánek.
Poslední uvedení: únor 2015.
Komorní detektivní hra o partnerských vztazích, odehrávající se převážně na toaletách, které jsou jak prostorem pro nejnižší lidské potřeby, tak pro nečekané situace, odhalení a necenzurované emoce. Muž, žena a jejich vztah vyžadující oběti. Kdo se obětuje, je obětí, ale obětí může být i ten, kdo se nechá vyprovokovat k útoku...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
63 %
6331000
Hodnocení redakce
Veronika Boušová 50 %
Jiří Koula 50 %
Jiří Landa 50 %

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Veronika Boušová  50 %
26.1.2015 | 277 hodnocení
+ souhlasím
Téma násilí fyzického i psychického, páchaného ženami na mužích, se na jevišti neobjevuje často. Škoda, že ho tvůrci rozmělnili zbytečnou snahou o jeho zlehčování. Můj dojem je ovšem z první reprízy a je možné, že inscenace mezitím přece jen "zvážněla."
Jiří Koula  50 %
27.12.2014 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle se tak docela nepovedlo, text Markéty Bidlasové se Vojtěchu Štěpánkovi rozpadl do sledu působivých leč izolovaných scén, výslednému dojmu nepomohlo ani to, že se (alespoň při mé repríze) hrálo pro první řadu (ve třetí řadě si divačky stěžovaly, že nic neslyší (a já ve čtvrté měl často též problém slyšet vše), navíc sklon hlediště v kombinaci s částmi odehrávajícími se na zemi měnil občas dění v rozhlasovou inscenaci).
Jiří Landa  50 %
14.4.2014 | 2964 hodnocení
+ souhlasím
Hra M. Bidlasové proti sobě staví dvě rozdílné ženy. Jedna vede klidný rodinný život, druhá bere život na lehkou váhu, jejím denním chlebem jsou „zhýralosti“ všeho druhu. Náhoda tomu chce, že se ženy střetnou. První z nich přepadne mesiášský syndrom a chce za každou cenu dívce pomoci, ač ona nemá zájem. Zda je za tím jen touha pomoci bližnímu, či se chce i ona sama těmito činy osvobodit od rodiny, není z inscenace patrné. E. Vrbková Andělu vykresluje pečlivě, její proměna ze spokojené ženy v trosku je přesvědčivá. Naopak K. Leichtová zůstává v jedné poloze, text jí však nic jiného neumožňuje.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Jirkan  60 %
9.5.2014 | 564 hodnocení
+ souhlasím
9.5. 2014: Podle mne je to zajímavá a docela povedená hra, která se trochu pokazila pojetím inscenace. Kdyby vše směřovalo do absurdity a pečlivěji se pracovalo s podobností příběhů (postav), které se vzájemně propojí, pak by z toho vyšla určitě mnohem zajímavější inscenace se slušným potenciálem. Ovšem nemohu si stěžovat na hereckou práci, nezapírám, že jsem to sledoval se zaujetím. Trochu mi do prázdna vyzněl závěr.
Lumca  60 %
28.4.2014 | 350 hodnocení
Veryx8  70 %
17.4.2014 | 5 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.