Divadlo Letí

Plantáž

Premiéra: 15.3.2012 | 2:45
Ve spolupráci se Studiem Damúza.
Překlad: Martina Černá. Úprava: Martina Schlegelová, Marie Špalová. Dramaturgie: Marie Špalová. Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Tomáš Polák. Texty písní: Xindl X. Režie: Martina Schlegelová.
Poslední uvedení: prosinec 2012.
Písněmi doplněná současná hra, volně inspirovaná Čechovovým Višňovým sadem. V prostředí svérázné komunity „bezstarostných huličů“, která kdysi vznikla na opuštěném statku v Brandenbursku, panuje zdánlivá idyla, do které se však vkrádají falešné tóny...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Letí
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
50 %
5021000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 40 %
Veronika Steffanová 30 %
Michal Novák 50 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  40 %
26.3.2012 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
Prvotní nápad současné variace Čechovova tématu snad dobrý, text „novodobého“ Višňového sadu má však zásadní problém, kterým je přílišná délka. Čechov napsal čtyři dějství o tomtéž. Gieselmann má o tom samém dějství pět, ale bohužel zdaleka ne tak pečlivě strukturovaných. Vhodná režie by mohla hře pomoci, režisérka M. Schlegelová však v nelehkém úkolu neobstála, nepodařilo se jí dění na jevišti ukaučovat. Vázlo sdělení, řada hluchých míst, nuda, tristní technické nedostatky. A přidané písničky se neukázaly významovým přínosem. Snaha zdatných mladých herců spásou nebyla.
Veronika Steffanová  30 %
24.3.2012 | 87 hodnocení
+ souhlasím
Nic sdělující inscenace s příchutí mizerně nazvučeného muzikálu. Chytlavé melodie, místy vtipné dialogy ani dobří herci nezachrání představení bez jasné režijní koncepce - viz recenze.
Michal Novák  50 %
23.3.2012 | 1138 hodnocení
+ souhlasím
Kromě velmi dobrých, autentických hereckých výkonů neshledávám na této inscenaci (i hře samotné) nic výjimečného. Hledám a nenacházím opodstatnění pro přidané písně, které retardují a rozdrobují již tak dost zdlouhavý koncept večera. Problém je i v textu samotném, neboť pro množství slov, jimiž vykresluje absolutní vyprázděnost těch, kteří vyznávají tzv. „alternativní“ způsoby života, zcela postrádá tah na branku. Psalo se o muzikálu – muzikál to není ani náhodou a pokud se zpívalo, nazvučení bylo...špatné.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Verena  40 %
21.9.2012 | 66 hodnocení
+ souhlasím
Tak muzikál ani omylem. Na únavném představení jsou zajímavé pouze některé herecké výkony.
Guildenstern  60 %
26.3.2012 | 418 hodnocení
+ souhlasím
já bych to vůbec neviděl tak tragicky, mně to přijde jako sympatický projekt, který vsadil na trochu špatného koně (slabý Gieselmannův text). jinak ale myslím, že stojí za to vidět minimálně kvůli výborným výkonům namátkou M. Holubcové, T. Jeřábka a O. Nováka; s nazvučením jsem vůbec neměl problém, ba naopak, hercům bylo pěkně rozumět. berte to víc jako hru a méně jako snahu o umělecký počin roku :-) vstupenky na balkon pro studenty můžete koupit v divadle za 180 Kč

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.