Divadlo NaHraně

Obtížný problém

Premiéra: 29.4.2016 | Divadlo v Celetné
Scénická skica v limitovaném počtu tří uvedení na scéně Divadla v Celetné.
Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Ondřej Novák. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Petra Krčmářová. Režie: Šimon Dominik.
Poslední uvedení: květen 2016.
Hra úspěšného britského dramatika českého původu, který využívá vědu jako jedinečné východisko pro příběh, jímž na půdorysu komediálního dramatu a s typicky vtipnými dialogy klade zcela základní otázky, pátrající po smyslu naší dnešní civilizace. Mladá vědkyně Hilary se trápí otázkou, stojící v průsečíku psychologie a biologie – pokud neexistuje nic než hmota, co je potom vědomí? Blíží se snad den, kdy rezonance zodpoví všechny otázky, s nimiž může psychologie přijít? Nebo je něco, co přesahuje optiku mikroskopu...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo NaHraně
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
70 %
7021000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
28.6.2016 | 1816 hodnocení
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Lucilla  70 %
30.4.2016 | 214 hodnocení
+ souhlasím
75%
Dej pro me nebyl novinkou, videla jsem hru v ramci prenosu NT Live, ale tesila jsem se na hru v cestine, i kdyz v podobe scenickeho cteni. Potesila scena, ktera se svetelnymi prvky celkem podobala britskemu provedeni, ale nekopirovala. Navic vyuziti rekvizit i prostoru bylo velmi dobre. Z hercu zaujali Z.Velen a B.Vyskocilova, ktera se typove na postavu Hilary hodila.
Eviik  70 %
30.4.2016 | 288 hodnocení
+ souhlasím
Hru už jsem viděla v kině jako přímý přenos z londýnského divadla v rámci cyklu NT live, takže děj jsem znala dopředu. Divadlo NaHraně zinscenovalu hru jako scénické čtení. Tvůrci si vyhráli s využitím jeviště i s rekvizitami. Z herců asi nejvíc zaujali Barbora Vyskočilová a Zdeněk Velen.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.