Divadlo Semafor

libreto a texty písní: Jiří Suchý, Miroslav Horníček
hudba: Jiří Šlitr, Jaromír Vomáčka, Irena Zlámalová

Šest žen

Premiéra: 30.11.2017. Hudební spolupráce: Jakub Přibyl. Choreografie: Petr Šudoma. Dramaturgie, výprava a režie: Jiří Suchý.


Koncert Big Bandu Semafor, který se chvílemi mění v revui, chvílemi v kabaret. Listování fiktivním deníkem anglického krále Jindřicha VIII., který se rozepisuje o různých událostech svého života...
Divadlo Semafor
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
78 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
MIR 80 %
(zadáno: 29.11.2018, počet hodnocení: 52)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkné písničky, vsuvka Luďka Soboty.
Tip na dobré místo: více scény se odehrává v levé části jeviště
Cylindr 90 %
(zadáno: 28.11.2018, počet hodnocení: 9)
Kolemjdouci 80 %
(zadáno: 18.6.2018, počet hodnocení: 65)
Lukáš Sýkora 80 %
(zadáno: 13.5.2018, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Jak mě "Big band Semafor" nepřesvědčil (po herecké stránce) v Začalo to Vestpocketkou", tak tentokrát bylo jeho začlenění do herecké akce přeci jen povedenější. Za hezké oživení považuji vstup Luďka Soboty v druhé části.
J.S. 70 %
(zadáno: 5.4.2018, počet hodnocení: 99)
přínosný / zajímavý komentář
Muž s knihou si listuje v deníku Jindřicha 8. Čtení se střídá s předváděnými výstupy a hudebními čísly. Nastudování Šesti žen je pojato jako skutečně velká inscenace co do počtu účinkujících i nápadů. Snaha "dostat toho do hry co nejvíc" se negativně projevila ve značné nesourodosti jednotlivých výstupů. Představení se stalo jakousi přehlídkou různých čísel ve stylu "každý převede co umí", což přirozeně vede k tomu, že unikátní Suchého poetika zůstala upozaděna. Inscenaci by prospěly dramaturgické zásahy - zkrácení i za cenu, že některé nápady (včetně účinkujících) se ponechají pro další hry.
Kloboukdolu 70 %
(zadáno: 28.3.2018, počet hodnocení: 25)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.