Divadlo Semafor

Skleněné prkno

Premiéra: 7.12.2016 | 2.20
Hudební spolupráce: Jiří J. N. Svoboda, Jakub Přibyl. Choreografie: Petr Šudoma. Dramaturgie, výprava, hudba, texty písní a režie: Jiří Suchý.
Poslední uvedení: květen 2018.
Několikrát odkádaná a jednou zakázaná hra (to bylo v roce 1978) se konečně dostává na scénu Semaforu ve zbrusu nové verzi.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Semafor
Hodnocení inscenace
Redakce
30 %
Uživatelé
63 %
6341000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 30 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  30 %
3.3.2017 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
Ačkoli patřím do skupiny příznivců poetiky Divadla Semafor (jeho produkci sleduji posledních patnáct let kontinuálně), z poslední premiéry jsem byl opravdu hodně v rozpacích. Opomenu-li velké výpadky paměti J. Suchého, které ostatní zachraňovali (nutno podotknout, že asi J. S. neměl svůj den, protože v takovém množství se mu to ještě nikdy nestalo), tak největším problémem byla hra samotná, která postrádala lehkost inteligentního vtipu, jímž si mě kdysi Semafor získal. Možná se repríza 25. 1. opravdu hodně nepovedla, protože celé představení působilo velmi chaoticky a nepřipraveně.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Petrgu  70 %
14.12.2017 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Hra, kterou diváci panu Suchému odmítli, ale já nevím proč. Za mě jedna z lepších věcí na repertoáru Semaforu, i když nejde o úplnou místní klasiku. Jitka Molavcová v roli, která netvoří tandem s Jiřím Suchým, je pro mě zajímavé zpestření proti většině další semaforské produkce.
J.S.  60 %
25.3.2017 | 146 hodnocení
+ souhlasím
Hra je postavena na absurdní zápletce, která umožňuje rozvinout spoustu dobrých nápadů, komických situací a slovních hříček. Chybí ji však pevná dramaturgická koncepce, která by ji dodala tempo a záživnější rytmus. Zvlášť patrné je to na nevyrovnaných dvou jednáních (první je nudně statické, divák je vtažen do představení až po přestávce), což byl problém některých Suchého her už v minulosti (např. Laura a Oliver). Inscenaci by prospěly dramaturgické zásahy a oživení první části, třeba prolínáním se scénami ze druhé části (z baru). Prolínání rovin se Suchému ostatně povedlo již v Levanduli.
Svinibrodská zeleň  40 %
18.2.2018 | 45 hodnocení
Kolemjdouci  80 %
24.4.2017 | 83 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.