Horácké divadlo Jihlava

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu online rezervace, eVstupenka zvýhodněné předplatné stránka divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
17.06. (Po) 10:00 Maxipes Fík
18.06. (Út) 19:00 Žebrácká opera
19.06. (St) 09:00 O pejskovi a kočičce
19.06. (St) 10:30 O pejskovi a kočičce
20.06. (Čt) 19:00 Zahrádky
Nejbližší představení:
17.06. (Po) 10:00
Maxipes Fík
18.06. (Út) 19:00
Žebrácká opera
19.06. (St) 09:00
O pejskovi a kočičce
19.06. (St) 10:30
O pejskovi a kočičce
20.06. (Čt) 19:00
Zahrádky
Adresa: Komenského 22, Jihlava [zobrazit na mapě]
Pokladna: po-pá 11-19
plán hlediště
Začátky: 19.00 nebo 17.00
Připravuje se:
Obraz - Yasmina Reza (září)
Utrpení mladého Werthera - Johann Wolfgang Goethe (září, malá scéna)
Tak šel čas jihlavskou ulicí - Michal Skočovský, Barbora Jandová (říjen)
Nakročeno k derniéře:
Žebrácká opera (červen)
Popel a pálenka (červen)
Ceny vstupenek:
210-170 Kč (činohra)
230-200 Kč (muzikál)
160 Kč (malá scéna)
95-65 Kč (inscenace pro děti)
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: 1) sezonní - pevné řady se slevou 10 % (20 % pro seniory, 30 % pro studenty); 2) sezonní - volné v ceně 990 Kč s kreditem šesti vstupenek.

Repertoár - malá scéna

O pejskovi a kočičce - Josef Čapek, Barbora Jandová
Premiéra: 14.6.2019. Dramaturgie: Barbora Jandová. Výprava: Kateřina Kábová. Režie: Michal Skočovský.
Dramatizace jedné z nejkrásnějších dětských knížek. Náš pejsek a kočička budou přímo před vašima očima společně s panem Josefem Čapkem vymýšlet, vyprávět a hrát příběhy o tom, co všechno spolu jako kamarádi prožili: jak myli podlahu, pekli dort nebo našli ztracenou panenku...
D3+  
Barber Shop - Pavel Šimák
Premiéra: 28.4.2018. Dramaturgie: Barbora Jandová. Výprava a choreografie: kol. Režie: Pavel Šimák.
Pohybově vizuální performance s prvky dokudramatu, inspirovaná skutečným příběhem našeho nejznámějšího souboru tzv. nového cirkusu (Cirku La Putyka), o boji umělců majících jednoduchou snahou přinášet vyšší hodnoty s byrokratickou mašinérií tuposti, nevzdělanosti, materiální přízemnosti a společenské krátkozrakosti.
Popel a pálenka - Bengt Ahlfors
Premiéra: 27.1.2018. Překlad: František Fröhlich. Dramaturgie: Barbora Jandová. Výprava: Kristina Matre Křížová. Režie: Karel Brynda.
Poslední uvedení: červen 2019.
Ostrá i sentimentální komedie současného skandinávského dramatika plná černého humoru i situačních zápletek, která nenásilně a s humorem vypráví o manželství, lásce, vztahu rodičů a dospělých dětí, o stáří i umění žít. Co všechno nastane v jedné rodině, když si svérázná vdova po plukovníkovi odnese přímo z pohřbu manžela urnu s jeho popelem domů, otevře si láhev domácí pálenky? Následně se objeví její potomci, kteří chtějí svou „bláznivou“ matku zbavit svéprávnosti, aby se snáze dostali k dědictví...
Maxipes Fík - Rudolf Čechura, Jiří Šalamoun
Premiéra: 12.6.2017. Dramaturgie: Barbora Jandová. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudba: Petr Skoumal. Režie: Pavel Šimák.
Interaktivní pohádka na motivy známého animovaného seriálu.
D3+  
3100°C mé krve - Pavel Šimák, Kateřina Jonášová
Premiéra: 3.2.2017. Překlad textů a dramaturgie: Kateřina Jonášová. Výprava: Alžběta Hanzlová. Výběr hudby a režie: Pavel Šimák.
Inscenace kombinující principy dokumentárního a pohybového divadla, která vychází z autentických výpovědí matek, z jejichž synů se stali bojovníci ISIS. Co vede mladé Evropany k tomu, aby odcházeli bojovat za Islámský stát? Co je prohnilého v naší společnosti? Co vede stovky mladých lidí k tomu, že jsou ochotni za zničení našich hodnot zabíjet a umírat? Je to frustrace, osamocení, vliv médií, vliv okolí, přátelství s vymývači mozků, či zmatek a nedostatečné vybití mužské agresivity...?
Vánoční punč - Kateřina Dušková a kol.  (0:50x, dočasně se neuvádí)
Premiéra: 29.11.2013. Výprava: Irena Fila Wagnerová. Hudba: Lubomír Šrubař. Režie: Kateřina Dušková.
Vánoční kabaret o třech andělích, kteří čekají na narození spasitele a krátí si čas přípravou na zaškolení mladého anděla, který má právě toto narození poprvé zvěstovat. Všechno sleduje Ježíšek, kterému se nějak nechce na zem mezi lidi...
O perníkové chaloupce aneb Jenom jako - Vlastimil Peška  (0:50x)
Premiéra: 27.4.2013. Dramaturgie: Kateřina Dušková. Scéna a kostýmy: Irena Fila Wagnerová. Hudba a texty písní: Vlastimil Peška. Hudební spolupráce: Lubomír Šrubař. Režie: Michael Junášek.
Rozverná hudební adaptace jedné z nejčtenějších klasických pohádek, ve které se děti dozvědí, že v lese je možno se také ztratit a když budou mít štěstí, tak narazí na chaloupku z perníku, v níž ale nebydlí žádná dobračka...
D3+  
Současně - Jevgenij Griškovec  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 3.5.2017. Překlad: Vlasta Smoláková. Dramaturgie a výprava: Ondrej Remiáš, Lukáš Matěj. Hudba: Martin Krajčír. Režie: Ondrej Remiáš.
Poslední uvedení: únor 2019.
Ironické monodrama o relativitě našich představ a podivném souběhu věcí, pocitů, postojů a úsudků. Vše, co se ve světě děje, každý nový zážitek ovlivňuje každého z nás, ačkoliv o tom v daném okamžiku člověk nepřemýšlí...

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 14.6.2019